Розмір шрифту

A

Мільман Віталій Давидович

МІ́ЛЬМАН Віталій Давидович (23. 08. 1939, Одеса) — математик, фахівець у галузі функціонального аналізу. Син Давида, брат Пʼєра Мільманів. Між­нар. премії (EMET та ім. Л. Ландау). Закін. Харків. університет (1961), де від­тоді й викладав. Водночас до 1965 працював у Фіз.-тех. ін­ституті низьких т-р АН УРСР (Харків); 1965–73 — старший науковий спів­робітник філії Ін­ституту хім. фізики АН СРСР (м. Черноголовка Моск. обл.). 1965 у Харків. університеті захистив канд. (під керівництвом Б. Левіна), 1970 у Фіз.-тех. ін­ституті низьких т-р АН УРСР — доктор. (не затверджено ВАК СРСР) дис. Від 1973 — у Тель-Авів. університеті: 1980–2007 — проф., від 2007 — засл. проф. у від­ставці. Президент Ізраїл. матем. союзу (2000–02). Роз­робив асимптотичну теорію нормованих скінчен­новимір. просторів великої роз­мірності, якою започаткував роз­виток асимптотич. геом. аналізу, т. зв. локал. теорії банах. просторів. Його нове доведе­н­ня теореми ізраїл. математика А. Дворецького сприяло подальшому дослідж. концепцій концентрації міри (концентрація Леві–М.), дво­їстості в опуклому аналізі, спектр-дисторції (ефект Рамсея–Дворецького–М.). Низку результатів М. за­стосовують у топології, геометрії, теорії ймовірностей, комбінаториці.

Пр.: Новое доказательство теоремы А. Дворецкого о сечениях выпуклых тел // Функционал. анализ и его приложения. 1971. Т. 5, № 4; The dimension of almost spherical sections of convex bodies // Acta Math. 1977. Vol. 139, № 1–2 (спів­­авт.); A topological application of the isoperimetrical inequality // American J. Math. 1983. Vol. 105, № 4; Almost Euclidean quotient spaces of subspaces of a finite dimensional normed space // Proceedings AMS. 1985. Vol. 94, № 3; An inverse form of the Brunn-Minkowski inequality with applications to local theory of normed spaces // C. R. Acad. Sc. Paris. 1986. Vol. 302, Ser. 1, № 1; New volume ratio properties of convex symmetric bodies in ўn // Invent. Math. 1987. Vol. 88 (спів­­авт.); The conception of duality in convex analysis and characterization of Legendre transform // Annal. Math. 2009. Vol. 169, № 2 (спів­­авт.); Asymptotic Geometric Analysis, Part I // Mathematical Surveys and Monographs. 2015. Vol. 202.

В. І. Горбачук

Додаткові відомості

Основні праці
Новое доказательство теоремы А. Дворецкого о сечениях выпуклых тел // Функционал. анализ и его приложения. 1971. Т. 5, № 4; The dimension of almost spherical sections of convex bodies // Acta Math. 1977. Vol. 139, № 1–2 (спів­авт.); A topological application of the isoperimetrical inequality // American J. Math. 1983. Vol. 105, № 4; Almost Euclidean quotient spaces of subspaces of a finite dimensional normed space // Proceedings AMS. 1985. Vol. 94, № 3; An inverse form of the Brunn-Minkowski inequality with applications to local theory of normed spaces // C. R. Acad. Sc. Paris. 1986. Vol. 302, Ser. 1, № 1; New volume ratio properties of convex symmetric bodies in ўn // Invent. Math. 1987. Vol. 88 (спів­авт.); The conception of duality in convex analysis and characterization of Legendre transform // Annal. Math. 2009. Vol. 169, № 2 (спів­авт.); Asymptotic Geometric Analysis, Part I // Mathematical Surveys and Monographs. 2015. Vol. 202.
Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2019
Том ЕСУ:
21
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Людина
Ключове слово:
математик
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
67654
Вплив статті на популяризацію знань:
загалом:
50
сьогодні:
1
Бібліографічний опис:

Мільман Віталій Давидович / В. І. Горбачук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2019. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-67654.

Milman Vitalii Davydovych / V. I. Horbachuk // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2019. – Available at: https://esu.com.ua/article-67654.

Завантажити бібліографічний опис

Євзеров
Людина  |  Том 9  |  2022
О. С. Городецький
Євкін
Людина  |  Том 9  |  2009
В. Л. Красовський
Євтухов
Людина  |  Том 9  |  2009
О. М. Станжицький
ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору