ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Луценко Олександр Дмитрович

ЛУЦЕ́НКО Олександр Дмитрович (27. 07. 1980) — військовик. Полковник. Герой України (2022). Від 2014 брав участь в антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил на Сході України. Від 2019 — командир 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних сил України, що базується в Миколаєві. Від початку повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну 24 лютого 2022 вміло виконував завдання з виходу на визначені позиції та стримування сил противника, що кількісно значно переважали, поблизу м. Щастя та смт Станиця Луганська Щастинського р-ну Луганської обл. Після отримання наказу про відступ підрозділи бригади утримували свої позиції ще протягом 2-х діб, відволікаючи на себе основний вогневий удар противника, чим дали змогу іншим підрозділам здійснити перегрупування. Було знищено кілька десятків одиниць броньованої техніки та особового складу противника.

С. І. Очеретянко

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Луценко Олександр Дмитрович / С. І. Очеретянко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2022. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-77697. – Останнє поновлення : 30 жовт. 2023.

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2022

Дата останньої редакції статті:

2023-10-30

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Людина

Ключове слово:

військовик

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

77697

Кількість переглядів цього року:

146

Схожі статті

Божок
Людина  | 2023
Р. В. Пилипчук
Гураль
Людина  | 2023
А. І. Шушківський
Палій-Неїло
Людина  | 2023
О. М. Колянчук

Нагору