ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Зубенко Андрій Олександрович

ЗУБЕ́НКО Андрій Олександрович (26. 10. 1980, Львів) — кераміст. Член НСМНМУ (2011). Закінчив Ужгородський коледж мистецтв імені А. Ерделі (2004). Відтоді — на творчій роботі. Живе та працює в Ужгороді. Поєднує різні техніки та прийоми: гончарство, ручну ліпку, різноманітні методи декорування. Опираючись на досвід старих майстрів та вимоги сучасності, майстер створив власний стиль, в якому реалістичні елементи співіснують зі стилізованими й абстрактними. Часто експериментує з формою та матеріалом, оскільки творчий процес, на його думку, завжди пов’язаний з пізнанням нового. У його творах — любов до живої природи. На них розквітають яскраві квіти та зеленіють пишні трави. Є визнаним майстром анімалістичної скульптури. Серед унікальних творів — скульптури «Вовк» (2011), «Муха» (2013—15), «Зоряний собака», «Такса» (обидві — 2014), панно «Чарівниця» (2010) та «Сови» (2015), серії — декоративні коні та мініатюри «Мишки» (обидві — 2010-і рр.). Неодноразово брав участь у виставках. Значна кількість робіт є у приватних колекціях у низці країн світу.

Л. М. Губаль

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Зубенко Андрій Олександрович / Л. М. Губаль // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2023. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-881173

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2023

Дата останньої редакції статті:

2023-11-20

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Людина

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

881173

Схожі статті

Мороз
Людина  |  Том 21 | 2019
С. В. Мірошниченко
Лупенко
Людина  |  Том 18 | 2017
Р. М. Рогатинський
Вернандер
Людина  |  Том 4 | 2005
М. Ю. Костриця

Нагору