ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Писанка Максим Кіндратович

ПИ́САНКА Максим Кіндратович (1887, Полтава — ?) — бандурист. Початкову освіту здобув у церковноприходській школі. 1908 призваний до війська, після демобілізації від 1917 працював листоношею у Полтавській поштово-телеграфній конторі. Вивчав нотну грамоту, вдосконалював техніку гри на бандурі, брав активну участь у громадському житті. 1923 організував капелу бандуристів (у складі — 15 осіб) при клубі профспілки харчовиків. П. удосконалював кобзарське мистецтво у Г. Назаренка. Разом з бандуристами Л. Вовком, Ф. Глушком та своїми братами Костем і Данилом створили ансамбль, який успішно виступав у концертах. Деякий час був бандуристом у професійних колективах Полтави та Миргорода (нині Полтавська обл.). З Миргородською капелою виступав в Азово-Чорноморському краї та на Закавказзі. 1937 організував капелу бандуристів (у складі — 20 осіб) при Полтавській філармонії, з якою виступав на Полтавщині, а також гастролював у Росії. 1941 капелу було розформовано. Під час 2-ї світової війни виступав як соліст-бандурист у призовних пунктах та шпиталях. Після війни працював методистом з музично-хорової роботи Полтавського будинку народної творчості, водночас організував капелу бандуристів при ремісничому училищі № 5. Від 1949 був керівником ансамблю Миргородського районного будинку культури.

Б. М. Жеплинський, Д. Б. Ковальчук

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Писанка Максим Кіндратович / Б. М. Жеплинський, Д. Б. Ковальчук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2023. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-881523

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2023

Дата останньої редакції статті:

2023-12-18

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

881523

Кількість переглядів цього року:

1

Схожі статті

Іщенко
Людина  |  Том 11 | 2011
Б. М. Жеплинський
Івахненко
Людина  |  Том 11 | 2011
Л. А. Пономаренко
Мальцев
Людина  |  Том 19 | 2018
Б. М. Фільц

Нагору