ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Постолан Мирослав Данилович

ПОСТОЛА́Н Мирослав Данилович (14. 10. 1949, м. Чирк, Вельс, Велика Британія) — бандурист, лірник, співак (бас, другий тенор), педагог, культурний діяч. 1970— 90 співав у Великій Британії в Пластовому хорі під керівництвом Я. Бабуняка, у хорах «Гомін», «Булава» (керівник П. Гунька), «Дніпро» (керівник С. Мороз). Засновник і художній керівник фольклорно-інструментальних колективів «Село» і «Мале село» (обидва — м. Ноттінґем). 1992 гастролював в Україні, виступав у Тернополі із колективами «Село», «Мале село», «Дніпро». Пропагував не тільки сольний, але й ансамблевий вид бандурного виконавства. Тривалий час виступав у концертах з видатним співаком і бандуристом В. Луцівим, який 1985 створив тріо бандуристів з братами Мирославом та Михайлом П. Також понад 20 р. грав у дуеті з братом Михайлом. Досконало опанував концертну хроматичну бандуру «Львів’янка», на якій виконував оригінальні інструментальні твори та переклади (Скерцо В. Кухти, «Пливе човен» С. Баштана, «Чи я в лузі не калина була» В. Заремби). На бандурі харківського взірця конструкції майстра В. Гляда виконував кобзарський репертуар («Козачок», «Горлиця», «Козацький тропак» З. Штокалка, «Човен хитається» Р. Купчинського) та власні композиції (інструментальні — «Бережанський замок», «Ангели з Чорнобиля», «Ми перші, що їздили на конях»; вокально-інструментальні — «Ой гиля, гиля», «Ходить Маруся», «Тече вода каламутна», «Ой у полі вітер виє», «Ой чиє ж то поле»). На лірі виконав низку творів на слова Т. Шевченка («Зоре моя вечірняя», «Сирітка»), українську народну пісню «Женчичок-бренчичок» та колядки. У репертуарі переважає музика танцювального характеру. Від 2003 мешкає у с. Жуків (нині Тернопільського р-ну Тернопільської обл.). Навчає місцевих дітей грі на бандурі харківського взірця, основним прийомам та способам гри на інструменті, композиції (імпровізації). Колекціонує стародавні музичні інструменти, раритетні та сучасні аудіозаписи кобзарського виконавства.

Б. М. Жеплинський, Д. Б. Ковальчук

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Постолан Мирослав Данилович / Б. М. Жеплинський, Д. Б. Ковальчук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2023. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-881628

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2023

Дата останньої редакції статті:

2023-12-20

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

881628

Кількість переглядів цього року:

10

Схожі статті

Ласовська
Людина  |  Том 16 | 2016
П. К. Медведик
Бенедюк
Людина  |  Том 2 | 2003
О. А. Бас
Дуляба
Людина  |  Том 8 | 2008
Б. М. Жеплинський

Нагору