Тризуб - часопис
«ТРИ́ЗУБ» — часопис. Видавали українською мовою 1941–42 у м. Чортків Тернопільської обл. Всього — не менше 32-х чисел. Офіційну інформацію про перебіг воєнних подій подавали під рубриками «Верховне командування Збройних Сил повідомляє», «Останні вісті», «З останньої хвилини» та «Тижневий огляд подій». Більшість статей цієї тематики стосувалися ситуації на Східному фронті та у радянському тилу. Автори публікацій, які аналізували політичну ситуацію в світі, переконували українців у прагненні керівництва Великої Британії та США зберегти колоніальний устрій, Німеччини — навпаки, створити новий європейський політичний та господарський лад. Багато уваги редакція приділяла злочинній діяльності органів радянської влади на Чортківщині, а також переконувала у значному покращенні життя українців на окупованих німцями землях у рубриках «З українського життя», «По містах і селах Чортківської округи», «З листів до редакції» та ін. Також у часописі приділяли увагу суспільно-економічним процесам у дистрикті Галичина. У статті «ОУН про земельне питання в Україні» зазначали, що проведення земельної реформи через запровадження приватної власності на землю є однією з основних умов «розбудови української нації та Української Великодержави». На шпальтах «Т.» висвітлювали проблеми організації дитячих садків, шкільної, фахової та вищої освіти. У публікаціях про виховання молоді працю визначали основним виховним чинником. Редакція також передруковувала найважливіші матеріали з «Українських щоденних вістей», «Краківських вістей», «Українського слова», «Рогатинського слова», «Львівських вістей», «Нової України».
Рекомендована література
- Чайковський І. Українські періодичні видання в Другій світовій війні, 1939–1945. Філадельфія, 1976;
- Грановський Б. Джерела альтернативного українознавства (Європа, 1940–1945 рр.): Бібліогр. довід. К., 2002;
- Черняков Б. І. Окупаційна і легальна періодична преса в Україні, 1941–1944 рр.: Джерела дослідження. Бібліографія. К., 2005;
- Курилишин К. Українська легальна преса періоду німецької окупації (1939–1944 рр.): Істор.-бібліогр. дослідж.: У 2 т. Т. 2. Л., 2007.