ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Тернопільський голос

«ТЕРНО́ПІЛЬСЬКИЙ ГО́ЛОС»  — тижневик. Видавали українською мовою 1942–44 у Львові. Всього — не менше 87-ми чисел. Тижневик почав виходити на другому році видання часопису «Рідна земля», дублюючи його матеріали, за винятком 6-ї сторінки. Одним із завдань видання було «піднести й поглибити серед читачів привязання та любов до нашої землі, Галицького Поділля». Широко було представлено історичну тематику: «Фундація імені князя Острожського», «Теребовельські монастирі», «З історії розвитку українського ремесла в Тернополі», «Подільські замки», «Уздовж і впоперек Подільської землі: Опис Золочівщини й Тернопільщини з-перед 270 р.» та ін. Кілька статей присвятили недавньому минулому краю, в яких на прикладах доводили, що неповні 2 роки радянського господарювання спричинили до повного розвалу місцевого життя. Для кращого ознайомлення з краєм редакція вміщувала замітки про історію та розвиток окремих сіл. Основну частину матеріалів тижневика становили публікації, в яких висвітлювали українське життя під німецькою окупацією, роботу окружних і повітових комітетів у всіх сферах суспільного життя. Багато уваги приділяли створенню українськими комітетами «Об’єднань праці», що діяли за фаховим принципом, — ремісники, купці, вчителі, священики та ін. об’єднувалися для координації та кращої організації своєї праці. Найбільший блок становили матеріали сільськогосподарської проблематики. Майже у кожному числі повідомляли про господарські наради, на яких розглядали насамперед питання здавання продуктів для німецької армії та населення. Приділяли увагу також дошкільному та шкільному вихованню: замітки про конференції, з’їзди, наради вчителів, організацію дитячих садків. У статтях культурологічної тематики йшлося про роботу театру, бібліотек, книгарень, різноманітні мистецькі конкурси.

Рекомендована література

  1. Чайковський І. Українські періодичні видання в Другій світовій війні, 1939–1945. Філадельфія, 1976;
  2. Грановський Б. Джерела альтернативного українознавства (Європа, 1940–1945 рр.): Бібліогр. довід. К., 2002;
  3. Черняков Б. І. Окупаційна і легальна періодична преса в Україні, 1941–1944 рр.: Джерела дослідження. Бібліографія. К., 2005;
  4. Курилишин К. Українська легальна преса періоду німецької окупації (1939–1944 рр.): Істор.-бібліогр. дослідж.: У 2 т. Т. 2. Л., 2007.
Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2024
Том ЕСУ:
стаття має лише електронну версію
Дата опублікування статті онлайн:
Тематичний розділ сайту:
Періодика
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
882706
Вплив статті на популяризацію знань:
28
Бібліографічний опис:

Тернопільський голос / К. М. Курилишин // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2024. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-882706.

Ternopilskyi holos / K. M. Kurylyshyn // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2024. – Available at: https://esu.com.ua/article-882706.

Завантажити бібліографічний опис

Echo kresowe
Періодика  |  2024
В. М. Гика
Echo rówieńskie
Періодика  |  2025
Л. А. Леонова
Echo Wołyńskie
Періодика  |  2024
В. М. Гика, Л. А. Леонова
ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору