Сільський господар - часопис
«СІЛЬСЬКИ́Й ГОСПО́ДАР» — часопис. Видання господарського товариства «Сільський господар». У 1926–39, 1942–44 видавали у Львові, 1939–42 — у м. Ярослав (Польща). Попередні назви: «Господарська часопись» (1910–18), «Господарський часопис» (1920–26). Головна мета колективу редакції — сприяти українському селянинові зробити своє господарство прибутковим. Окупаційна німецька влада багато уваги приділяла сільському господарству, тому видання мало стати зв’язковою ланкою між владою і селянином. Про безпосередній контроль влади над усіма процесами у сільському господарстві свідчили розпорядження генерал-губернатора про хліборобську господарку в області Галичина, усунення радянських господарських форм у ділянках ремесла, «детайлічної» (роздрібної) торгівлі і малого промислу, обов’язки селянства в Генеральній Губернії, охорону жнив і забезпечення прохарчування. Розпорядження, вимоги та поради щодо ведення господарства подавали під рубрикою «Постанови уряду». Також виходили рубрики «Організація господарства», «Громадська агрономія», «Хліборобство», «Городництво і садівництво», «Шкідники і хвороби рослин», «Годівля і плекання тварин», «Ветеринарія», «Хліборобське шкільництво» та ін. В них фахівці пропонували поради з планування та практичного ведення господарства. Побутові рекомендації та кулінарні рецепти подавались під рубриками «Жіночий кутик», «Праця господинь». На шпальтах часопису вміщували багато світлин і рисунків. Окрім зазначених, у виданні діяли такі рубрики: «Практичні поради», «Сам собі майстер», «Вісті з краю», «Нові досягнення науки», «Різне». На сторінках «С. г.» публікували також художні твори (оповідання, нариси, гуморески). Кожне число закінчувалось рекламними повідомленнями про фахові часописи та підручники, нові книги бібліотеки «С. г.», інші видання німецькою та українською мовами.
Рекомендована література
- Чайковський І. Українські періодичні видання в Другій світовій війні, 1939–1945. Філадельфія, 1976;
- Грановський Б. Джерела альтернативного українознавства (Європа, 1940–1945 рр.): Бібліогр. довід. К., 2002;
- Черняков Б. І. Окупаційна і легальна періодична преса в Україні, 1941–1944 рр.: Джерела дослідження. Бібліографія. К., 2005;
- Курилишин К. Українська легальна преса періоду німецької окупації (1939–1944 рр.): Істор.-бібліогр. дослідж.: У 2 т. Т. 2. Л., 2007.