ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Правотворчості та науково-правових експертиз Інститут НАНУ

ПРАВОТВО́РЧОСТІ ТА НАУКО́ВО-ПРАВОВИ́Х ЕКСПЕРТИ́З Інститут НАНУ

Веде свою історію від заснованого 1993 Київського регіонального центру АПрНУ (від 2010 — НАПрНУ), що забезпечував координацію діяльності наукових установ Академії, освітніх та інших закладів юридичного профілю, академіків і членів-кореспондентів НАПрНУ в Київському регіоні. 1996 вчені Центру працювали над розробленням проєкту Конституції України, також за їхньої участі відбувалося обговорення законопроєктів «Про Конституційний Суд України», «Про громадянство», змін і доповнень до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, питань щодо реформування судоустрою та статусу суддів в Україні тощо. Від грудня 2022 — НДІ правотворчості та науково-правових експертиз НАПрНУ; від січня 2024 — сучасна назва. В Інституті працюють 37 науковців, зокрема 25 докторів і 11 кандидатів наук (з них 21 професор і 8 доцентів), 9 академіків і членів-кореспондентів НАПрНУ. У його структурі функціонують відділи: дослідження проблем правотворчості та адаптації законодавства України до права ЄС, публічно-правових досліджень, приватноправових досліджень, науково-правових експертиз. Мета діяльності: проведення комплексних фундаментальних і прикладних досліджень у сфері правотворчості, публічного та приватного права; удосконалення механізмів взаємодії між учасниками правотворчості у процесі підготовки нормативно-правових актів, а також аналізу їхнього застосування; сприяння участі громадянського суспільства у правотворчості та підвищення якості законодавства України; проведення наукової експертизи нормативно-правових актів та їхніх проєктів, надання науково-методичної допомоги правозастосовчим органам. Наукові дослідження: правотворчість в Україні (інтеграція в європейський та північноатлантичний простір); інституційні спроможності України для післявоєнного відновлення (нормативно-правові механізми ефективної реалізації); концептуальні засади розвитку галузевого законодавства як складова юридичного прогнозування; моніторинг законодавства та правове забезпечення наукової і науково-технічної діяльності в Україні (впровадження сучасних стандартів світової науки); розвиток приватного права як елемент європеїзації українського суспільства; науково-експертне забезпечення нормативно-правової діяльності органів державної влади. Друкований орган — журнал «Нове українське право». Директор — О. Кот (від 2024).

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2024
Том ЕСУ:
стаття має лише електронну версію
Дата опублікування статті онлайн:
Тематичний розділ сайту:
Наука і вчення
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
882838
Вплив статті на популяризацію знань:
64
Бібліографічний опис:

Правотворчості та науково-правових експертиз Інститут НАНУ / Є. М. Бодюл // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2024. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-882838.

Pravotvorchosti ta naukovo-pravovykh ekspertyz Instytut NANU / Ye. M. Bodiul // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2024. – Available at: https://esu.com.ua/article-882838.

Завантажити бібліографічний опис

ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору