Вільне слово (Дрогобич)
«ВІ́ЛЬНЕ СЛО́ВО» — газета. Видавали 1941–42 у м. Дрогобич, нині Львівської обл. Усього — 103 числа. Перші сторінки відводили звітам про події на фронтах під рубриками «Звідомлення Верховного Командування Німецької Армії» та «З боєвих фронтів». Багато місця на шпальтах часопису відводили огляду світових подій у рубриках «По радіовій антені», «Закордонні новинки», «Політичні новинки», «Короткі вісті», «З усього світу» та ін. У статтях цих рубрик окрім міжнародних подій розглядали плани повоєнного устрою. Під рубрикою «Наш тернистий шлях» уміщували дані, що подавали читачі, про закатованих радянською системою українців. Український народ зі звільненням від більшовизму пов’язував надію на створення незалежної держави, про що свідчила низка публікацій перших чисел видання. Економічні новини України та світу подавали у рубриці «Господарський огляд». Також інформували про новий адміністративний устрій та діяльність місцевих органів влади, освіту, студентське життя, жіночі громадські організації, події культурного життя, спортивні заходи, появу нових український газет. Під рубрикою «З нових видань» повідомляли про вихід нових книг, збірок, календарів. Чимало газетних матеріалів висвітлювали життя та творчість видатних діячів української культури. Серед інших рубрик — «Вісті з краю», «Місцева хроніка», «Наша хроніка», «Календар», «З українського життя». Також редакція допомагала в розшуку рідних за допомогою рубрики «Подайте вістку». Від ч. 104 назву видання змінено на «Дрогобицьке слово».
Рекомендована література
- Чайковський І. Українські періодичні видання в Другій світовій війні, 1939–1945. Філадельфія, 1976;
- Грановський Б. Джерела альтернативного українознавства (Європа 1940–1945 рр.): Бібліогр. довід. К., 2002;
- Черняков Б. І. Окупаційна і легальна періодична преса в Україні, 1941–1944 рр.: Джерела дослідження. Бібліографія. К., 2005;
- Курилишин К. Українська легальна преса періоду німецької окупації (1939–1944 рр.): Істор.-бібліогр. дослідж.: У 2 т. Т. 1. Л., 2007.