ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Приятель дітей

«ПРИ́ЯТЕЛЬ ДІТЕ́Й» — місячник для релігійного виховання дітей та молоді. Видавали 1928, 1934—35 у м. Коломия (нині Івано-Франківської обл.) як додаток до євангельського часопису «Віра і наука». Головний редактор — С. Білинський (1928). На сторінках усіх чисел першого річника в рубриці «Недільна школа» подавали лекції християнської тематики з детальними роз’ясненнями кожної теми; у 2—3-му річниках кожне число починалося із «золотого» біблійного віршика, який дітям рекомендували вивчити напам’ять. Далі подавали текст із Біблії, який потрібно було уважно прочитати, оскільки в подальших публікаціях цей текст коментували, пояснювали, обговорювали. Крім того, 1934 останні сторінки видання містили теми «Читання Біблії» на кожний день місяця. 1935 під назвою «Дитяча біблійна школа» у доступній формі, шляхом запитань і відповідей, розкривали структуру та зміст Біблії. Помітне місце на сторінках часопису посідали питання виховання й розширення світогляду дитини. Цьому сприяла низка публікацій про поводження дітей в родині, їх ставлення до батьків, братиків і сестричок, дотримання особистої гігієни і тощо, а також пізнавальні статті про Сонце, Волинь, м. Єрусалим, про Т. Шевченка, І. Франка, добування губок у Флориді тощо. Цікавими були для дітей поради діда Охрима під назвою «Що Вам скажу». Вміщували також легенди, казки, вірші, оповідання. Авторів у часописі, як правило, не подавали; окремі публікації підписані криптонімами: В. К., М. К., В. Б., Т. Д. тощо.

Літ.: Курдидик А. Друковане слово в Коломиї // Коломия й Коломийщина: Зб. споминів і статей про недавнє минуле. Філадельфія, 1988; Романюк М. М., Галушко М. В. Українські часописи Коломиї (1865—1994 рр.): Істор.-бібліогр. дослідж. Л., 1996.

М. М. Романюк, М. В. Галушко

Рекомендована література

  1. Курдидик А. Друковане слово в Коломиї // Коломия й Коломийщина: Зб. споминів і статей про недавнє минуле. Філадельфія, 1988;
  2. Романюк М. М., Галушко М. В. Українські часописи Коломиї (1865—1994 рр.): Істор.-бібліогр. дослідж. Л., 1996.
завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Приятель дітей / М. М. Романюк, М. В. Галушко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2024. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-884222

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2024

Дата останньої редакції статті:

2024-06-19

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

884222

Кількість переглядів цього року:

1

Схожі статті

Литературный современник
Періодика  | Том 17 | 2016
В. Г. Пугач
Житомирщина
Періодика  | Том 9 | 2024
М. Ю. Костриця
Health, sport, rehabilitation
Періодика  | 2024
О. О. Рєпко

Нагору