ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Плуг

«ПЛУГ» — журнал для селянства Західної України. Видавали 1932—33 в м. Коломия (нині Івано-Франківська обл.): спочатку як двотижневик, від 1933 (ч. 8) — тижневик. Часопис друкували нерегулярно. Видавець і відповідальний редактор — І. Михайлюк. Основну мету журналу редакція виклала в передовій статті «Наші завдання». Загалом для змісту журналу характерне соціалістичне спрямування. Висвітлювали проблеми освіти й самоосвіти (лейтмотив публікацій часопису), національно-політичного виховання молоді, неписьменності й шляхи її подолання. З метою політичної освіти публікували матеріали про ситуацію на Покутті, розкривали діяльність і боротьбу Українського національно-демократичного об’єднання та радикалів. Вміщували також нариси з життя селян, оповідання К. Козловського, В. Том’юка, поезію Д. Осічного, М. Тарнавського, М. Петрука, Ю. Боршоша-Кумятського та ін. Інформацію про найважливіші суспільно-політичні події краю та світу подавали в рубриці «Ріжні вісти». Мова журналу наближена до розмовної, виклад матеріалів простий, інколи дещо примітивний. Часопис зазнавав жорстких цензурних утисків: повністю конфісковано число 5/6, частково — матеріали в числах 7 і 8.

Літ.: Б. Р. Українські видавництва і періодичні видання в Коломиї в 1865—1939 рр. // Коломия й Коломийщина: Зб. споминів і статей про недавнє минуле. Філадельфія, 1988; Романюк М. М., Галушко М. В. Українські часописи Коломиї (1865—1994 рр.): Істор.-бібліогр. дослідж. Л., 1996.

М. М. Романюк, М. В. Галушко

Рекомендована література

  1. Б. Р. Українські видавництва і періодичні видання в Коломиї в 1865—1939 рр. // Коломия й Коломийщина: Зб. споминів і статей про недавнє минуле. Філадельфія, 1988;
  2. Романюк М. М., Галушко М. В. Українські часописи Коломиї (1865—1994 рр.): Істор.-бібліогр. дослідж. Л., 1996.
завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Плуг / М. М. Романюк, М. В. Галушко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2024. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-884387

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2024

Дата останньої редакції статті:

2024-06-20

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

884387

Кількість переглядів цього року:

1

Схожі статті

Перемога
Періодика  | 2024
В. Г. Зарічний
Енергетика: економіка, технології, екологія
Періодика  | Том 9 | 2009
М. М. Бесхмельніцина
Васильківський вісник
Періодика  | Том 4 | 2005
І. В. Данилюк

Нагору