ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Стоцький Владислав Володимирович

СТО́ЦЬКИЙ Владислав Володимирович (24. 06. 1999, Житомир) — військовик. Старший лейтенант. Герой України (2025). Навчався у Житомирських НВК № 11 (2005–08) та гімназії № 3 (2008–14). Із 5-ти р. займався спортом (карате, айкідо, кікбоксинг), відвідував музичну школу, де грав на скрипці. Закінчив Житомирський інститут медсестринства (фах стоматолога) і 2017 пішов на службу в один із житомирських підрозділів Національної гвардії України. 2019 вступив до Національної академії Національної гвардії України у Харкові. Від початку повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну (24 лютого 2022) брав участь в обороні Харкова. Згодом з іншими курсантами відправлений для завершення навчання у Львівську обл., де за пів року отримав диплом та офіцерське звання лейтенанта. Відтоді вирушив на передову. Служить у складі 3-го батальйону оперативного призначення «Свобода» 4-ї бригади оперативного призначення імені С. Михальчука «Рубіж» Національної гвардії України. Відзначений званням як командир взводу разом з 2-ма побратимами-свободівцями — старшими солдатами Р. Омеляненком і О. Хомяком — за оборону позиції «Пінчер». Починаючи від 10 липня 2024, вони та ще 5 бійців батальйону «К-2» 54-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних сил України утримували російський наступ на сіверському напрямку. 67 діб українські воїни перебували в оточенні під обстрілами, майже безперервно знаходилися на замаскованих позиціях у тісних бліндажах, виходили на поверхню тільки тоді, коли потрібно було відбити черговий штурм. Їжу та боєприпаси їм постачали з дронів, але це вдавалося не завжди, найбільше не вистачало води. 16 вересня російський штурмовий взвод за допомогою 2-х танків, 2-х МТЛБ і БМП атакував опорний пункт, де на той момент залишалися Владислав Стоцький, Р. Омеляненко і О. Хомяк. Попри кількісну перевагу ворога наступ було відбито, на жаль О. Хомяк загинув, врятувавши побратимів від неминучої смерті. Того ж дня ухвалено рішення про виведення бійців з позиції, 7 військовослужбовців змогли вирватися з оточення. За період оборони були знищені десятки російських окупантів і 6 одиниць техніки.

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
берез. 2025
Том ЕСУ:
стаття має лише електронну версію
Дата опублікування статті онлайн:
Тематичний розділ сайту:
Людина
Ключове слово:
військовик
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
888365
Вплив статті на популяризацію знань:
18
Бібліографічний опис:

Стоцький Владислав Володимирович / М. Г. Железняк // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2025. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-888365.

Stotskyi Vladyslav Volodymyrovych / M. H. Zhelezniak // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2025. – Available at: https://esu.com.ua/article-888365.

Завантажити бібліографічний опис

Єгоров
Людина  |  Том 9  |  2009
В. В. Мараєва
Єгоров
Людина  |  Том 9  |  2009
О. Й. Щусь
Єременко
Людина  |  Том 9  |  2009
В. Ю. Чехутська
ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору