ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Дніпропетровський завод прокатних валків

«ДНІПРОПЕТРО́ВСЬКИЙ ЗАВО́Д ПРОКА́ТНИХ ВАЛКІ́В»  — підприємство чорної металургії. Розташ. у Дніпропетровську. Структурна одиниця ТОВ «Наук.-вироб. фірма “Дніпротехсервіс”» (від 2000). Засн. 1896 Дюнербер. АТ як завод з виготовлення запчастин і деталей для металург. заводів. У його складі працювали ливар., мех. і допоміжний цехи. Від 1905 — у власності АТ «Сіріус». 1913 розпочато виробництво загартованих чавун. валків для металург. та борошномел. пром-стей. Протягом 1918–20 підприємство працювало не на повну потужність, на ньому виготовляли дрібне чавунне литво. Від 1923 — Катеринослав., від 1926 — Дніпроп. чавунновальцероб. завод. У довоєн. час на підприємстві були переведені на компресорне повітря полум’яні печі вальцеливар. цеху, встановлено нові вальцетокарні верстати нім. фірми «Вальдрих», освоєно відливання чавун. валків для сортових станів з литими калібрами. Під час нім.-фашист. окупації Дніпропетровська евакуйовано у м. Алапаєвськ (Свердлов. обл., РФ). 1947 завод був практично відбудований. У 1950–53 тут впроваджено виробництво чавун. валків з шаровид. графітом, 1958–60 проведено газифікацію. 1965 підприємство перепрофільовано на випуск сортових валків для трубних, середньо- та дрібносортних станів гарячого прокатування. У 1970-х рр. на «Д. з. п. в.» розпочато заміну вальцетокар. верстатів імпорт. виробництва на вітчизняні, переплановано металорізал. устаткування та виокремлено технол. дільницю для чистового оброблення валків, у 1980-х рр. введено в дію прогін вальцеливар. цеху, освоєно технологію відливання двошарових валків на відцентр. машинах, у 1990-х рр. впроваджено виробництво литих молол. чавун. куль. Від 1981 — сучасна назва. Від 1993 — орендне підприємство, від 1995 — ВАТ. Нині у структурі «Д. з. п. в.» — ливарне та механообробне виробництва; тех. контролю, вироб.-тех. і конструктор. відділи, хім. та металогр. лабораторія. Серед продукції — чавунні валки для сучас. сортових, труб. і лист. станів гарячого прокатування, неметалург. валки та плунжера. Потуж. (2007) підприємства складає 17,5 тис. т валків на рік. Осн. напрями експорту: РФ, Білорусь, Молдова, Велика Британія, Італія, Угорщина, Куба. ВАТ має усталені наук. зв’язки з каф. ливар. виробництва Нац. металург. академії України (Дніпропетровськ). Кількість працівників — бл. 1 тис. осіб. Голова правління — Ю. Горшков.

Рекомендована література

  1. Днепропетровский завод прокатных валков. 100 лет! Дн., 1996;
  2. Катеринослав–Дніпропетровськ — 225: Видатні особистості та обличчя міста. Дн., 2001.
Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2008
Том ЕСУ:
8
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Підприємcтва
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
22267
Вплив статті на популяризацію знань:
200
Бібліографічний опис:

Дніпропетровський завод прокатних валків / О. С. Мельников // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2008. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-22267.

Dnipropetrovskyi zavod prokatnykh valkiv / O. S. Melnykov // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2008. – Available at: https://esu.com.ua/article-22267.

Завантажити бібліографічний опис

Єнакіївський металургійний завод
Підприємcтва  |  Том 9  |  2023
І. П. Заря
Дружківський завод металевих виробів
Підприємcтва  |  Том 8  |  2008
Л. М. Савченко
Енергомашспецсталь
Підприємcтва  |  Том 9  |  2009
А. М. Токарева
ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору