Закопець Мирон Михайлович — Енциклопедія Сучасної України

Закопець Мирон Михайлович

ЗАКОПЕ́ЦЬ Мирон Михайлович (03. 12. 1932, с. Гамарня Любачів. пов., Польща – 03. 11. 2008, Львів) – гобоїст, педагог. Засл. діяч мист-в України (1993). Закін. Львів. консерваторію (1964; викл. В. Терентьєв, В. Цайтц). Відтоді – викл., згодом зав. відділу духових інструментів (до 2007) Львів. муз. уч-ща. Для З. характерні відточена техніка, досконале поєднання різних стилів, природна музикальність та витончений худож. смак. Створив власну концепцію гри на гобої. У репертуарі – концерти Й.-С. Баха, Ґ. Генделя, А. Вівальді, Й. Гайдна, Ґ. Телеманна, В.-А. Моцарта. Виступав також у складі тріо з В. Цайтцом (гобой) та Л. Керодом (англ. ріжок). З. – автор кількох збірників творів вітчизн. і зарубіж. композиторів-класиків для дит. муз. шкіл. Ці збірники містять перекладення, що відображають багату палітру творів укр. композиторів з використанням найкращих зразків нар. пісень та віртуоз. елементів танц. мотивів популяр. мелодій і танців. З. також зробив низку перекладень для гобоя, англ. ріжка, саксофона-альта з фортепіано, виданих як в Україні, так і за кордоном. Чл. журі багатьох всеукр. та міжнар. конкурсів. Проводив майстер-класи в Україні та за кордоном. Серед учнів – лауреати респ. та міжнар. конкурсів І. Лещишин, М. Крещишин, В. Романюк, О. Фанок та ін.

Пр.: Школа игры на гобое для ДМШ. К., 1990; Развитие техники гобоиста // The Double Reed = Двойная трость. 1992. № 3; Методика обучения игры на гобое. Л., 2002 (співавт.).

Літ.: Ригине Л. М. Закопец – гобоист, старейший член американской ассоциации двойной трости // The Double Reed = Двойная трость. 1993. № 2; Пюхнер В. М. Закопец – легендарный гобоист Львовского колледжа им. С. Людкевича // Rohrblaft. 1995. № 3; Лемішко М. Шлях до вершин // УК. 2003. № 9.

Б. В. Ничков


Покликання на статтю