Виховні колонії — Енциклопедія Сучасної України

Виховні колонії

ВИХОВНІ́ КОЛО́НІЇ – установи, де відбувають покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк засуджені неповнолітні.

У В. к., порівняно з ін. кримінал.-виконав. установами, засуджені мають право витрачати для придбання продуктів харчування і предметів першої необхідності до ста відсотків мін. розміру заробіт. плати, заробленої в колонії; частіше мати побачення; одержувати більшу кількість посилок (передач) і бандеролей; при сумлінній поведінці і ставленні до праці та навчання після відбуття не менше однієї четвертої частини строку покарання – право на суттєве поліпшення умов утримання.

Засуджені, яким виповнилося 18 р., переводяться із В. к. для подальшого відбування покарання до виправної колонії мін. рівня безпеки із заг. умовами утримання. Разом з тим, з метою закріплення результатів виправлення, завершення заг.-осв. або проф.-тех. навчання засуджені, яким виповнилося 18 р., можуть бути залишені у В. к. до закінчення строку покарання, але не довше ніж до досягнення ними 22-х р. При цьому на таких засуджених поширюються умови відбування покарання, норми харчування і матеріал.-побут. забезпечення, встановлені для неповноліт. засуджених.

М. І. Хавронюк

Статтю оновлено: 2005

Покликання на статтю
М. І. Хавронюк . Виховні колонії // Енциклопедія Сучасної України: електронна версія [веб-сайт] / гол. редкол.: І.М. Дзюба, А.І. Жуковський, М.Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2005. URL: https://esu.com.ua/search_articles.php?id=34243 (дата звернення: 17.10.2021)