Батальйон — Енциклопедія Сучасної України

Батальйон

БАТАЛЬЙО́Н (від франц. bataillon, від італ. battaglione – військовий підрозділ) – підрозділ деяких родів військ і сил (зокрема механізованих, танкових, аеромобільних, морської піхоти, авіації) та спеціальних військ (звʼязку, розвідки, інженерних, радіаційного хімічного і біологічного захисту, радіоелектронної боротьби, ремонтних, автомобільних тощо) усіх видів Збройних Сил. Мотопіхотний (піхотний) Б. включає: командування, штаб, штабну роту, три механізовані роти, роту вогневої підтримки, роти бойового забезпечення і обслуговування. В арміях різних держав у складі механізов. Б. налічується бл. 800 осіб, 70 одиниць броньов. техніки, 12 мінометів, 12 протитанк. установок та ін. зброї; у танк. Б. налічується 30-54 танки.

У ЗС України Б. родів військ і сил призначені для виконання тактич. бойових завдань, а Б. спец. військ призначені для всебіч. забезпечення, підготовки і ведення бою. Б. механізованих, танк., аеромобіл. військ і мор. піхоти належать до заг.-військ. формувань і ведуть воєнні дії у формі заг.-військ. бою у ділянці оборони чи смузі наступу. Механізов. Б. складає основу Сухопут. військ і має у своєму складі, як правило, три механізов. і одну танк. роти, кілька артилерій. і міномет. батарей, батарею ППО, роту забезпечення. Б. перебуває у складі зʼєднання. У військ. навч. закладах існують навч. Б. Ком-р Б. має військ. звання підполковника або полковника.

Літ.: Тактика в боевых примерах. Батальон. Москва, 1974; Державна програма будівництва та розвитку Збройних Сил України на період до 2005 року. К., 1997.

М. Г. Гончарук


Покликання на статтю