Нове життя — Енциклопедія Сучасної України

Нове життя

«НОВЕ́ ЖИТТЯ́» – газета. Виходила неперіодично 1942–43 у м. Первомайськ Микол. обл., призначалася для жителів міста та села. Хронологію фронт. і міжнар. подій відображала рубрика «З Головної квартири Фюрера», доповнена «Фінським військовим звідомленням», «Італійським воєнним звідомленням». У публікаціях наголошувала на перемогах нім. військ. Найважливішу інформацію подавала як надзвич. повідомлення. Висвітлювала політ. відносини між Німеччиною та її союзниками. Автори матеріалів намагалися переконати читачів у тому, що весь світ об’єднався для знищення капіталізму й рад. соціалізму та побудови нового сусп. ладу, запропон. нацист. ідеологами. Статті про політику Німеччини супроводжували фотографіями, а СРСР – карикатурами. Стосунки між СРСР, Великою Британією та США характеризувала як безперспективні. Життя українців у СРСР подавала лише з негат. позицій, у багатьох агітац. матеріалах закликала українців виїжджати на роботу до Німеччини. «Н. ж.» вміщувало постанови, розпорядження, відозви, заклики й оголошення представників місц. влади. Ред.: М. Паламарчук, Ф. Патоков.

Літ.: Черняков Б. І. Окупаційна і легальна періодична преса в Україні, 1941–1944 рр.: Джерела дослідж. Бібліографія. К., 2005; Курилишин К. Українська легальна преса періоду німецької окупації (1939–1944 рр.): Істор.-бібліогр. дослідж.: У 2 т. Т. 2. Л., 2007.

К. М. Курилишин

Статтю оновлено: 2021

Покликання на статтю
К. М. Курилишин . Нове життя // Енциклопедія Сучасної України: електронна версія [веб-сайт] / гол. редкол.: І.М. Дзюба, А.І. Жуковський, М.Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2021. URL: https://esu.com.ua/search_articles.php?id=73190 (дата звернення: 27.09.2021)