Нові дні — Енциклопедія Сучасної України

Нові дні

«НОВІ́ ДНІ» – міжрайонна газета. Виходила двічі на тиждень 1942–43 у м. Сновськ Черніг. обл. накладом 3,5–4 тис. прим. До вересня 1942 мала назву «Нова Сновська газета». Вид. контролював батальйон пропаганди для України. Осн. завдання часопису – переконати місц. насел. в тому, що політика нової влади є прогресив. та передовою. Офіц. відомості щодо воєн. подій містила рубрика «Вісті з фронту», міжнар. огляд новин – «Короткі повідомлення». У часописі наголошували на перевагах нім. зброї та нездатності СРСР продовжувати вій­ну, аналізували ситуацію в Рад. Союзі й запевняли в швидкому розпаді цієї системи. Друкували промови А. Гітлера про здобутки Німеччини та її подальші плани. Взаємини між СРСР, Великою Британією та США характеризували як нетривалі й безперспективні. Закликали українців віком 16–50 р. виїжджати на роботу до Німеччини. Новини екон. й культур. життя України висвітлювали на сторінці «По всій Україні». Друкували накази й оголошення влади. Ред.: О. Палажченко, В. Кліщенко.

Літ.: Черняков Б. І. Окупаційна і легальна періодична преса в Україні, 1941–1944 рр.: Джерела дослідж. Бібліографія. К., 2005; Курилишин К. Українська легальна преса періоду німецької окупації (1939–1944 рр.): Істор.-бібліогр. дослідж.: У 2 т. Т. 2. Л., 2007.

К. М. Курилишин

Статтю оновлено: 2021

Покликання на статтю
К. М. Курилишин . Нові дні // Енциклопедія Сучасної України: електронна версія [веб-сайт] / гол. редкол.: І.М. Дзюба, А.І. Жуковський, М.Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2021. URL: https://esu.com.ua/search_articles.php?id=73307 (дата звернення: 24.10.2021)