Ніжинські вісті — Енциклопедія Сучасної України

Ніжинські вісті

«НІ́ЖИНСЬКІ ВІ́СТІ» – газета. Виходила двічі на тиждень 1942–43 в м. Ніжин Черніг. обл. й була признач. для жителів міста та села. Орган Ніжин. міського управління. Вид. кон­тролював батальйон пропаганди для України. Найважливішу інформацію подавала як надзвич. повідомлення. Хронологію фронт. і міжнар. подій відображали рубрики «Повідомлення з фронту», «З Головної квартири Фюрера», «За кордоном», «В дзеркалі тижня», «У світлі подій». Про госп. життя в Україні йшлося в рубриці «По Україні». Особливу увагу приділяла розвитку с. госп-ва, яке мало забезпечувати і фронт, і тил. Матеріали про політику Німеччини ілюстрували фотографії, а СРСР – карикатури. Тенденційно характеризувала держав-союзників СРСР. Життя українців у Рад. Союзі висвітлювала лише з негат. позицій, у багатьох агітац. матеріалах закликала українців виїжджати на роботу до Німеччини. Публікувала постанови, розпорядження, відозви, заклики й оголошення представників місц. влади. Культурол. тематиці присвяч. рубрика «Культурна хроніка». 1943 мала гуморист. рубрики «Трохи сміху» та «Наші короткі історії». «Сторінка для читання дітям у школі та вдома» під назвою «Веселка» вміщувала загадки, приповідки, вірші, казки, оповідання. Номери закінчували оголошення, а також повідомлення про репертуар театру й кінотеатру. Ред.: М. Лисий, І. Ярешко, С. Ярошевський.

Літ.: Черняков Б. І. Окупаційна і легальна періодична преса в Україні, 1941–1944: Джерела дослідж. Бібліографія. К., 2005; Курилишин К. Українська легальна преса періоду німецької окупації (1939–1944 рр.): Істор.-бібліогр. дослідж.: У 2 т. Т. 2. Л., 2007.

К. М. Курилишин

Статтю оновлено: 2021

Покликання на статтю
К. М. Курилишин . Ніжинські вісті // Енциклопедія Сучасної України: електронна версія [веб-сайт] / гол. редкол.: І.М. Дзюба, А.І. Жуковський, М.Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2021. URL: https://esu.com.ua/search_articles.php?id=74135 (дата звернення: 22.10.2021)