Нікітська Євгенія Семенівна — Енциклопедія Сучасної України

Нікітська Євгенія Семенівна

НІКІ́ТСЬКА Євгенія Семенівна (12. 12. 1949, Харків) – піаністка, педагог. Проф. (2011). Засл. діяч мист-в України (2008). Закін. Харків. ін-т мист-в (1974; викл. Ю. Смирнов, О. Хлопова-Обухова) та асистентуру-стажування при Київ. консерваторії (1986; кер. Р. Голубєва). Від 1974 – у Харків. ун-ті мист-в: від 1990 – зав. каф. концертмейстер. майстерності; за сумісн. – концертмейстер Харків. театру опери та балету ім. М. Лисенка, театру муз. комедії, філармонії. Від 2005 – голова журі міжнар. конкурсу юних концертмейстерів «Амадей» (Харків). У репертуарі – твори укр., рос. та зарубіж. композиторів. Концертує у Франції, Німеччині, Іспанії. Має фонд. записи на Укр. радіо. Як концертмейстер брала участь у багатьох міжнар. конкурсах вокалістів в Україні та за кордоном, зокрема підготувала лауреатів і дипломантів В. Болдирева, О. Крамареву, В. Ломакіна, Х. Ширінського.

Пр.: Влияние эстетических взглядов на формирование категорий «исполнительский стиль», «тип исполнителя» // Пробл. взаимодействия искусства, педагогики и учеб. процесса. 1995; Виникнення концертмейстерської спеціальності в Україні // Актуал. проблеми муз. та театр. мист-ва: мист-во, педагогіка та виконавство: Тези доп. 2000; К проблеме работы в классе концертмейстерского мастерства // Підготовка твор. особистості у мист. ВНЗах. 2003 (усі – Харків).

Літ.: Кононова О. В. Еволюція музичної освіти в Харкові // Харків. ун-т мист-в ім. І. Котляревського. 1917–2017: До 100-річчя від дня заснування. Х., 2017.

О. В. Кононова


Покликання на статтю