ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Інформатики і штучного інтелекту Державний університет

ІНФОРМА́ТИКИ І ШТУ́ЧНОГО ІНТЕЛЕ́КТУ Державний університет – вищий навчальний заклад у галузях інформатики і кібернетики та АСК. Засн. 1993 у складі НДІ проблем штуч. інтелекту Міністерства освіти України та АНУ (Донецьк). Від 1997 – як самост. установа Донец. держ. інститут штуч. інтелекту, від 2007 – сучасна назва. Осн. спеціальності підготовки фахівців: програмне забезпечення автоматизов. систем, інтелект. системи прийняття рішень, системи керування й автоматики, систем. аналіз і керування, екон. кібернетика, міжнар. економіка. У структурі – 5 факультетів: сучас. комп’ютер. інформ. технологій, АСК, екон., філософії та релігієзнавства, заоч. форми навч.; навч.-наук. комплекс «Інтелект» (понад 30 заг.-осв. шкіл, професій. ліцей, гімназії, ліцеї області та України) та навч. комплекс «Соціум» (Харків; створ. з метою вирішення проблем навч. та працевлаштування осіб зі специф. потребами). В Університеті також функціонують наук. і наук.-вироб. підрозділи: лаб. з розроблення комп’ютер. підручників, відділ комп’ютерно-інформ. технологій, центр інформ. забезпечення, центр релігієзнав. дослідж. та міжнар. духов. стосунків; наук. відділ розвитку укр. методології і нац. ідеї на засадах козац. педагогіки; навч. лаб. приклад. пром. автоматизації «Siemens», мікросхемотехніки та електроніки. Співроб. Університету розробили і впровадили понад 20 мультимедiй. навч. програм та електрон. підручників, зокрема «Мультимедiа-математика», «English for children», «Анатомiя комп’ютера», «Математичнi iгри для молодших школярiв», «Таблиця множення», «Мiфи народiв свiту», «Енциклопедiя катастроф», «Навколо свiту за 80 днiв», «Терра iнкоґнiта», «3D-анатомія», «Streetball», «Voice Equation», «Інформатика в Україні», підручники з фізики (у 3-х т.), математики (у 7-ми т.), лабораторні роботи з фізики. Наук. здобутки Університет від 1993 демонструє на Всесвіт. виставці комп’ютер. технологій і телекомунікацій CeBIT (м. Ганновер, Німеччина). Осн. напрями наук. діяльності: розпізнавання мовних та зорових образів, проектування й розроблення інтелект. робототех. систем, комп’ютер. систем і засобів дистанцій. навч., електрон. і мультимедій. засобів, наук.-теор. та приклад. засад створення інтелект. комп’ютерів нових поколінь. В Університеті працює 161 особа, з них 16 д-рів н., проф., 110 канд. н., доцент; навч. бл. 2200 студентів. Ректор – А. Шевченко (від 1993). Соц. інфраструктура: 3 гуртожитки, 2 спорт. і 2 тренажерні зали, їдальні, 3 бази відпочинку (в Криму, на березі Азов. моря, у Святогір’ї). Університет має власне видавництво «Наука і освіта», де друкують, зокрема, міжнар. наук.-теор. ж. «Штучний інтелект» (від 1995), «Наука. Релігія. Суспільство» (від 1997).

І. В. Качур

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Інформатики і штучного інтелекту Державний університет / І. В. Качур // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2011. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-12453

Том ЕСУ:

11-й

Дата виходу друком тому:

2011

Дата останньої редакції статті:

2011

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

12453

Кількість переглядів цього року:

5

Схожі статті

Пенітенціарної державної служби Академія
Заклади освіти  | 2023
В. Ф. Пузирний
Дніпропетровська державна медична академія
Заклади освіти  | Том 8 | 2008
Т. О. Перцева
Одеська морська академія Національний університет
Заклади освіти  | Том 24 | 2022
В. Д. Савчук

Нагору