ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Йозефов

ЙО́ЗЕФОВ (Jozefov) – містечко в окрузі Наход, Чехія. Розташ. на Пн. Сх. від Праги. 1921–26 тут був збірний табір переміщених із Німецького Яблонного й Ліберця інтернов. вояків УГА, які мешкали у бараках колиш. австро-угор. табору для військовополонених українців – вояків рос. армії під час 1-ї світової війни. У Й. організовано курси для неписьменних, відкрито гімназію ім. Є. Петрушевича (закін. 220 осіб), діяли театр., муз., фотогр., архів. та ін. гуртки, а також ремісничі курси для шевців, кравців, столярів, мулярів тощо. У таборовому театрі ставилися п’єси Т. Шевченка й І. Тобілевича. 1925 табір відвідала чес. письменниця Р. Єсенська (перекладачка Т. Шевченка). До останніх днів у Й. працювали укр. читальня і нар. школа. Частина інтернованих повернулася на батьківщину, ін. – виїхала на навч. до Праги, міст Подєбради, Брно або за кордон. На добровіл. пожертви укр. емігрантів у Чехо-Словаччині 1941 на цвинтарі в Й. зведено пам’ятник полеглим укр. воякам.

Літ.: B. Zilynskyj. Ukrajinci v Čechách a na Moravě. Praha, 1995.

М. Я. Неврлий

Рекомендована література

  1. B. Zilynskyj. Ukrajinci v Čechách a na Moravě. Praha, 1995.Google Scholar

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Йозефов / М. Я. Неврлий // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2011. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-12977. – Останнє поновлення : 1 січ. 2023.

Том ЕСУ:

11-й

Дата виходу друком тому:

2011

Дата останньої редакції статті:

2023-01-01

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

12977

Кількість переглядів цього року:

22

Схожі статті

Новоросійськ
Населені пункти  | Том 23 | 2021
А. М. Авраменко
Дубляни
Населені пункти  | Том 8 | 2008
Ю. М. Токарський, А. А. Колодійчук
Гуменне
Населені пункти  | Том 6 | 2006
М. І. Мушинка

Нагору