ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Жижава

ЖИЖА́ВА – річка у Сколівському, Стрийському і Жидачівському районах Львівської області, права притока Стрию (басейн Дністра). Бере початок на Пд. від с. Труханів Сколів. р-ну. Довж. 46 км, пл. бас. 208 км2. Долина трапецієподібна, шир. від 450–650 м у верх. течії до 2 км у нижній. Шир. заплави до 400 м, у серед. течії – старичні озера. Річище слабозвивисте, шир. 1,5–2,0 м. Похил річки 7,8 м/км. Живлення снігове і дощове. Замерзає в серед. грудня, скресає у березні. Льодостав нестійкий. Воду використовують для госп. потреб. У верх. і серед. течіях річище перебуває у природ. стані, у нижній – частково відрегульоване.

І. П. Ковальчук

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Жижава / І. П. Ковальчук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2009. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-19154

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

9-й

Дата виходу друком тому:

2009

Дата останньої редакції статті:

2009

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Водойми

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

19154

Схожі статті

Ірпінь
Водойми  | Том 11 | 2011
В. К. Хільчевський
Велика уголька
Водойми  | Том 4 | 2005
М. І. Кирилюк
Євпаторійські озера
Водойми  | Том 9 | 2009
А. М. Оліферов

Нагору