ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Гологори

ГОЛОГО́РИ – горбогірне пасмо на півночі Подільської височини, частина Гологоро-Кременецького кряжа, в межах Львівської області. Довжина 45 км, шир. бл. 10 км. Макс. висоти зосереджені у зх. і центр. частинах. У межах пасма розташ. найвища вершина Поділ. височини – г. Камула (вис. 471 м над р. м.). Пасмо має асиметр. форму: на Пн. Зх. крутим уступом обривається до зандрової рівнини Малого Полісся, на Пд. Сх. поступово переходить у Перемишлян. горбогір’я. Поверхня Г. розчленов. притоками Зх. Бугу та Дністра. Характерні долинно-балк. форми рельєфу. Г. сформовані з мергелів, алевритів, пісковиків, пісків і вапняків верхньокрейдяного та пліоценового віку, перекритих гол. чином лесоподіб. суглинками. Поширені ерозійні процеси. У ландшафт. структурі Г. переважають місцевості крутосхилих розчленов. горбів і пасом з сірими лісовими ґрунтами на лесоподіб. суглинках під грабово-буковими лісами та похилосхилих пасом і увалів із сірими, світло-сірими ґрунтами на лесоподіб. суглинках. Подекуди на стрімких схилах пд. румбів трапляються ділянки лучно-степової рослинності на дерново-карбонатних ґрунтах (рендзинах). Значна частина площі розорана. Розвинене ліс. й сільс. госп-во. Р-н рекреації. У межах Г. – ботан. пам’ятка природи заг.-держ. значення Лиса гора та гора Сипуха.

О. О. Кагало

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Гологори / О. О. Кагало // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-25434

Том ЕСУ:

6-й

Дата виходу друком тому:

2006

Дата останньої редакції статті:

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUIDідентифікатор статті на сайті ЕСУ

25434

Кількість переглядівдані щодо перегляду сторінок на сайті збираються від початку 2024 року

112

Схожі статті

Велика Чучель
Ландшафти  |  Том 4  |  2005
О. В. Єна
Зубровиця
Ландшафти  |  Том 11  |  2011
В. П. Коржик
Мекензієві гори
Ландшафти  |  Том 20  |  2018
П. В. Душевський

ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору