ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Геологія і корисні копалини України

«ГЕОЛО́ГІЯ І КОРИ́СНІ КОПА́ЛИНИ УКРАЇ́НИ» – атлас про геологічну будову і корисні копалини України. Масштаб 1:5 000 000. Складається з 75-и різноманіт. карт. Містить 7 типів карт: карти із заг. даними, геофіз., геоструктур. районування, геол. зрізів, літолого-фаціальні, екол.-геол., корис. копалин. При створенні атласу залучено нові наук. концепції: багатофактор. моделі розвитку земної кори, розшарування і глибин. неоднорідностей літосфери, геоблокового поділу тектоно-магмат. активізації земної кори, геодинаміки, металогеніч. зональності, виділення рудоконцентруючих зон. Розкрита історія геології та гірничоруд. справи, визначені геол. ексклюзиви. Атлас дає повне уявлення про геол. будову, природні ресурси та екол. стан тер. України і є підсумком комплекс. геол. вивчення тер. країни протягом 20 ст., має велике наук. та практ. значення як універсал. носій геол. спадщини, енциклопед. навч. посібник та сучасна основа для входження у світ. геоінформ. систему. Він є путівником для міжнар. співробітництва і входження в економіку України, основою для створення і реалізації тех. та екол. проектів. Атлас створювався протягом 7-и р. великим колективом провід. вчених та фахівців країни (76 авторів), виданий укр. (Київ, 2001) та англ. (Торонто, 2005) мовами. Головний редактор – Л. Галецький.

Д. Є. Макаренко

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Геологія і корисні копалини України / Д. Є. Макаренко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-29137

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

5-й

Дата виходу друком тому:

2006

Дата останньої редакції статті:

2006

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Наука і вчення

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

29137

Кількість переглядів цього року:

16

Схожі статті

Біокліматологія
Наука і вчення  | Том 3 | 2004
Н. М. Михайленко
Бібліографія мистецтвознавча
Наука і вчення  | Том 2 | 2003
Л. П. Польовик
Наука. Релігія. Суспільство
Наука і вчення  | Том 22 | 2020
Т. В. Єрошенко

Нагору