ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Вишня

ВИ́ШНЯ – річка у Самбірському, Городоцькому і Мостиському районах Львівської області та в Польщі, права притока Сану (басейн Вісли). Бере початок на Пд. Сх. від м. Рудки Самбір. р-ну. Довж. 79 км, пл. бас. 1200 км2. Долина у верхів’ї завширшки 800 м, у пониззі – до 1–2 км. Заплава у нижній течії заболочена. Річище звивисте, завширшки від 2–6 м у верхів’ї, до 20–30 м у гирлі, глиб. 0,3–1,5 м. Похил річки 0,85 м/км. Осн. притоки – Січня, Вишенька (ліві). Живлення мішане. Замерзає у грудні, скресає на поч. березня. Льодовий режим нестійкий. Є гідролог. пост побл. с. Твіржа Мостис. р-ну. Воду В. використовують для наповнення ставків, водопостачання насел. пунктів. Річище частково зарегульоване. На В. – м. Рудки, м. Судова Вишня (Мостис. р-ну).

О. О. Кагало

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Вишня / О. О. Кагало // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2005. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-34329

Том ЕСУ:

4-й

Дата виходу друком тому:

2005

Дата останньої редакції статті:

2005

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

34329

Кількість переглядів цього року:

26

Схожі статті

Бистриця-Тисменицька
Водойми  | Том 2 | 2003
О. О. Кагало
Інгулець
Водойми  | Том 11 | 2011
Л. І. Зеленська, В. В. Дем’янов
Молочний лиман
Водойми  | Том 21 | 2019
В. П. Коломійчук

Нагору