ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Візантійський хор

«ВІЗАНТІ́ЙСЬКИЙ ХОР» – чоловічий хор а капела. У складі – лише голландці. Створ. 1951 у м. Утрехт (Нідерланди) з ініціативи М. Антоновича (худож. кер. і гол. диригент). Хор виконував богослужіння у візант. обряді, звідси і походить його назва. Першу Службу Божу виконав 22 квітня 1951 в шпиталі св. Антонія у м. Утрехт. Пізніше були Літургії по ін. місцевостях Нідерландів. З часом хор набув гучної слави і став відомим як «В. х. з Утрехта», або «Хор голландських козаків», який виступав з різножанр. репертуаром виключно українською мовою і в укр. нац. одязі. З хором співпрацювали найвідоміші укр. організації світу, ієрархія УГКЦ. Виступав 1988 у зведеному хорі 4-х країн у Лондоні, 8-ми країн – у Римі (з нагоди 1000-ліття хрещення Київ. Русі). Записав на платівки понад 100 укр. нар. пісень та церк. співів, зокрема Службу Божу, Панахиду, фрагменти Воскресної Утрені, колядки. Гастролював у Франції, Німеччині, Великій Британії, Бельгії, Швейцарії, Італії, США та Канаді, від 1990 – в Україні (Львів, Дрогобич, Київ). Кер. – Г. Соролеа (від 1991).

Літ.: Луців В. Від Бистриці до Темзи: Спогади, документи, публікації, листи. Л., 1999.

О. В. Долгий, Я. Б. Павлів

Рекомендована література

  1. Луців В. Від Бистриці до Темзи: Спогади, документи, публікації, листи. Л., 1999.

Фотоілюстрації

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Візантійський хор / О. В. Долгий, Я. Б. Павлів // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2005. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-34434

Том ЕСУ:

4-й

Дата виходу друком тому:

2005

Дата останньої редакції статті:

2005

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

34434

Кількість переглядів цього року:

20

Схожі статті

Веселі музики
Музика  | Том 4 | 2005
В. А. Лукашев
Журавлі
Музика  | Том 9 | 2009
Б. М. Фільц, С. Заброварний

Нагору