ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Вільна думка

«ВІ́ЛЬНА ДУ́МКА» – перша українська газета в Австралії. Засн. 1949 в м. Беррі В. Шумським. 1950 ред. перенесено до Сіднея, від 1962 – у власному приміщенні з друкарнею у передмісті Панчбовл, згодом у Лідкомбі. Виходить щотижня. Постійні сторінки: літ. (ред. Є. Гаран), жін., дит., Спілки укр. молоді, Пласту. Серед авторів – О. Бучацький, І. Винницька, Р. Драґан, І. Дурбан, А. Жуківський, Д. Нитченко, В. Онуфрієнко, Т. Пасічинський, Є.-Ю. Пеленський, М. Чигрин. «В. д.» вміщує значний об’єм матеріалу про Україну, статті авторів з України (А. Михайленко з Києва та І. Столяров з Одеси – постійні кор. тижневика), інформацію з історії укр. діаспори в Австралії. Від 1989 бл. 100 прим. надходить до України. Від 1990 ред. і кер. газети – М. Шумський. До 45-ліття газети видано «Альманах українського життя в Австралії: Вид. українського часопису «В. Д.» та Фундації Українознавчих Студій Австралії» (Сідней, 1994). У 2001 в Сіднеї ред. «В. д.» і Товариство збереження укр. спадщини в Австралії видали енциклопед. довідник «Українці Австралії».

Літ.: Подолянко Б. З історії газети «Вільна Думка» // Новий обрій. 1960. Ч. 2.

Л. І. Саєнко

Рекомендована література

  1. Подолянко Б. З історії газети «Вільна Думка» // Новий обрій. 1960. Ч. 2. Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Вільна думка / Л. І. Саєнко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2005. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-34554

Том ЕСУ:

4-й

Дата виходу друком тому:

2005

Дата останньої редакції статті:

2005

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

34554

Кількість переглядів цього року:

13

Схожі статті

Mantaua lui gogol
Періодика  | Том 19 | 2018
С. М. Лучканин
Літературний ярмок
Періодика  | Том 17 | 2016
Ю. І. Ковалів
Бучацькі вісті
Періодика  | 2024
К. М. Курилишин

Нагору