ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Вінницький національний технічний університет

ВІ́ННИЦЬКИЙ НАЦІОНА́ЛЬНИЙ ТЕХНІ́ЧНИЙ УНIВЕРСИТЕ́Т  — вищий навчальний заклад, що здійснює підготовку фахівців інженерно-технічного профілю. Засн. 1960 у Вінниці як заг.-тех. факультет Київ. технол. інституту харчової промисловості. 1966 реорганiз. у фiлiю Київ. полiтех. інституту, від 1974 — Вiнн. полiтех. інститут, від 1994 — Вінн. держ. тех. університет, від 2003 — сучасна назва. У структурі Університету навч.-наук. інститути: автоматики, електроніки та комп’ютер. систем упр.; будівництва, теплоенергетики та газопостачання; електроенергетики, екології та електромеханіки; інформ. технологій та комп’ютер. інженерії; машинобудування та транспорту; радіотехніки, зв’язку та приладобудування; менеджменту; магістратури, аспірантури та докторантури; довузів. підготовки; інтеграції навчання з виробництвом; організац. та метод. забезпечення навчання; перспектив. освіт. технологій; гуманітар.-пед. проблем та виховання; міжнар. зв’язків; а також НДІ проблем моделювання багатозв’язних систем, 13 н.-д. лаб. та н.-д. частина. Фахівців готують із 30-ти спеціальностей, функціонують також 3 факультети пiдвищення квалiфiкацiї — охорони праці для кер. підприємств нар. господарства, енергетики, сучас. комп’ютер. технологій. На 46-ти каф. працюють 502 викл., з них — 57 д-рiв н. та проф., 334 канд. н. і доц. Серед відомих науковців Університету — М. Друкований, Ю. Карпов, В. Кожем’яко, Г. Корчинський, І. Кузьмін, В. Маликов, Б. Мокін, В. Огородников, В. Осадчук, С. Ткаченко, М. Філинюк. На денній та заоч. формах навч. 7500 студентiв, а також іноз. студенти; співпрацює з навч. закладами за кордоном. Науковці Університету займаються розробленням матем. моделей процесів, що відбуваються в енергет. та екол. системах, інформ.-вимірюв. систем та систем автомат. та автоматизов. керування ними; створенням теорії, матем. моделей і методів синтезу склад. систем контролю, діагностики та упр. у промисловості, аерокосміч. і оборон. сферах, оптоелектрон. та інформ.-енергет. технологій. Університет має друкарню та ред., видає наук. ж. «Вiсник Вінн. політех. інституту» (від 1993), міжнар. наук. ж. «Оптико-електронні інформаційно-енергетичні технології» та громад.-полiт. часопис «Iмпульс» (обидва — від 2000). Соц. база Університету: 12 навч. корпусів, спорткомплекс, 12 відкритих спорт. майданчиків, підзем. легкоатлет. манеж, стадіон, 7 гуртожитків, санаторій-профілакторій, їдальня, літня спорт. база на березі Пд. Бугу. Перший ректор Р. Кігель (1960– 76), від 1989 — Б. Мокін.

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2005
Том ЕСУ:
4
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Заклади освіти
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
34647
Вплив статті на популяризацію знань:
128
Бібліографічний опис:

Вінницький національний технічний університет / В. В. Грабко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2005. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-34647.

Vinnytskyi natsionalnyi tekhnichnyi universytet / V. V. Hrabko // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2005. – Available at: https://esu.com.ua/article-34647.

Завантажити бібліографічний опис

Інформатики і штучного інтелекту Державний університет
Заклади освіти  |  Том 11  |  2011
І. В. Качур
Інформаційно-комунікаційних технологій Державний університет
Заклади освіти  |  Том 11  |  2023
А. І. Байраківський
ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору