ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Біології клітини Інститут НАНУ

БІОЛО́ГІЇ КЛІТИ́НИ Інститут НАНУ  — науково-дослідна установа, що проводить дослідження у галузі клітинної та молекулярної біології, біохімії, генетики та біотехнології. Засн. 2000 у Львові на базі Відділ. регулятор. систем клітини Інституту біохімії НАНУ. У структурі Інституту — відділи: молекуляр. генетики і біотехнології, регулятор. систем клітини, регуляції проліферації клітин, сигнал. механізмів клітини. Основні напрями наукових досліджень Інституту: вивчення молекулярно-генет. і біохім. механізмів регуляції метаболізму у дріжджів та створення нових біотехнол. процесів і продуктів на основі цих мікроорганізмів; дослідж. молекуляр. механізмів регуляції проліферації, диференціації та апоптозу у нормал. та пухлин. клітин тварин і людини. На основі моделі метилотроф. дріжджів науковці Інституту дослідили механізми регуляції біогенезу і деградації пероксисом (органел, функціонування яких важливе при деяких спадк. патологіях у людини); спільно з ученими Великої Британії клонували й охарактеризували новий адаптор. білок Ruk. Інститут проводить роботу зі створення діагност. препаратів (ензиматич. та імунолог. наборів, біосенсорів), генно-інж. вакцин проти небезпеч. інфекцій та імунотестів на маркерні білки злоякіс. пухлин; виготовляє діагност. реагенти (зокрема видоспециф. імунні преципітувал. сироватки для суд.-мед. експертизи), а також діагност. набори для фермент. визначення глюкози, етанолу, метанолу і формальдегіду («Діаглюк», «Діаглюк-2», «Алкотест»), призначені для використання в медицині, наркології, біотехнології і харчової промисловості та для моніторингу довкілля. На базі Інституту проведено 2 парнасів. конф. (1996, 2000), 21-й міжнар. спеціаліз. симпозіум «Біохімія, генетика, біотехнологія та екологія неконвенційних дріжджів» (2001). Директор Інституту А. Сибірний (від 2000).

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
січ. 2024
Том ЕСУ:
3
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Наукові центри
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
35301
Вплив статті на популяризацію знань:
69
Бібліографічний опис:

Біології клітини Інститут НАНУ / М. В. Гончар // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2004, оновл. 2024. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-35301.

Biolohii klityny Instytut NANU / M. V. Honchar // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2004, upd. 2024. – Available at: https://esu.com.ua/article-35301.

Завантажити бібліографічний опис

Історії України Інститут НАНУ
Наукові центри  |  Том 11  |  2011
О. С. Рубльов
Біології південних морів Інститут ім. О. Ковалевського
Наукові центри  |  Том 3  |  2004
А. Г. Сивцова
Біології тварин Інститут УААН
Наукові центри  |  Том 3  |  2024
Р. Я. Іскра
ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору