ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Бойова підготовка

БОЙОВА́ ПІДГОТО́ВКА – комплекс заходів навчання особового складу, бойового злагодження підрозділів, частин, з’єднань, органів управління для ведення воєнних дій або виконання інших завдань згідно з їхнім призначенням. Б. п. організовується в з’єднаннях і частинах, а проводиться в підрозділах. Б. п. має забезпечити постійну готовність до вирішення бойових завдань за складних умов сучас. воєнних дій. Б. п. – процес навчання та виховання, який допомагає військовослужбовцям набути знання, уміння і навички, розвинути необхідні здібності та психол. стійкість. Б. п. проводиться у мирний і воєнний час. Заг. напрям Б. п. визначається військ. доктриною держави.

Організація Б. п. – планове, системне навчання особового складу з’єднань, частин і підрозділів, здійснюване командирами, штабами та органами вихов. роботи. Вона передбачає заходи, найважливішими з яких є: визначення завдань і вимог до Б. п.; розбудова навч. процесу; розробка програм; планування способів всебічного забезпечення Б. п. та організації контролю.

Вимоги до Б. п. викладаються в статутах, наказах і директивах Міністра оборони України, організац.-метод. указівках з Б. п. Сухопутних військ, настановах, програмах, курсах стрільби і водіння машин, збірнику нормативів з Б. п. (Див. також Бойова готовність).

В. В. Стрижевський

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Бойова підготовка / В. В. Стрижевський // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2004. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-36149

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

3-й

Дата виходу друком тому:

2004

Дата останньої редакції статті:

2004

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Військо і зброя

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

36149

Схожі статті

Бойова підготовка
Військо і зброя  | Том 3 | 2004
В. В. Стрижевський
Британський військовий меморіал
Військо і зброя  | Том 3 | 2004
В. Г. Шавшин
Одеські військові навчальні заклади
Військо і зброя  | Том 24 | 2022
Р. В. Пилипчук

Нагору