Бойове завдання
БОЙОВЕ́ ЗАВДА́ННЯ — наказ про виконання дій, що мають привести до розгрому противника у разі його наступу та завдання йому поразки у випадку оборони. Виведення з ладу об’єктів військового значення в певному просторі за вказаний час. Українська школа воєнного мистецтва розглядає бойові завдання стратегічного, оперативного й тактичного рівнів.
Під час виконання стратегічних завдань можуть виникати оперативно-стратегічні, при виконанні оперативних завдань — оперативно-тактичні бойові завдання. Стратегічні бойові завдання — це розгром стратегічних об’єднань або всіх збройних сил противника, виведення з ладу державних, військово-економічних і військових об’єктів стратегічного значення, що забезпечують досягнення політичної мети. Завданням оперативного рівня є розгром оперативних об’єднань противника та виведення з ладу об’єктів оперативного значення, що забезпечують досягнення військової мети. Завдання тактичного рівня — розгром з’єднань, частин і підрозділів противника та виведення з ладу об’єктів тактичного значення, що забезпечують досягнення часткової військової мети.
Для виконання будь-якого бойового завдання потрібно мати необхідні сили та засоби, організовані у відповідні військові формування. Бойове завдання визначається залежно від складу, стану, бойових можливостей своїх військ та військ противника, умов обстановки та інших чинників.
Рекомендована література
- Бойовий статут Сухопутних Військ. Ч. 3. Взвод, відділення, танк. К., 1995;
- Гончарук М. Про бойові завдання, військові формування, форми воєнних дій та простір для їх ведення // Тр. Нац. академії оборони. К., 2001. № 32.