ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Бойчук Тимофій (Тимко) Львович

БОЙЧУ́К Тимофій (Тимко) Львович (27. 09. 1896, с. Романівка, нині Теребовлян. р-ну Терноп. обл. – 1922, Київ) – живописець, монументаліст. Брат і учень М. Бойчука. Творчість Б. – оригінал. явище в укр. мистецтві. Його перші твори, виконані темперою на дерев’яних дошках, є сюжет. композиціями із зображенням селян. життя («На пасовиську», «Садять картоплю», «У шевській майстерні», «Біля яблуні», 1919–21). Композиц. система і структура образів, лінійно-площинна умовність, гранична стилізація форм та врівноваж. тональна колорист. гама творів Б. ґрунтувалися на глибокому вивченні законів зображення доби проторенесансу, візантій. малярства, давньорус. іконопису й нар. мистецтва, що надавало творам митця стильової своєрідності. Б. – один із учасників розпису Луцьких казарм та оформлення приміщень Київ. опер. театру декор. й темат. панно (1919), що здійснювалися під керівництвом М. Бойчука. Це були перші спроби за масштабом та цілісністю осягнення законів монум. мистецтва, його зв’язків і співзвучності арх-рі. Відомі також творчі знахідки Б. у книжк. графіці. Ілюстрації до збірки для дітей «Барвінок» (1919), виконані ним разом з І. Падалкою, орієнтов. на безпосереднє дит. сприйняття. У малюнках використані укр. мотиви з нар. картини, вибійки, різьблення та стилістика гравюр зі стародруків. Твори зберігаються у НХМ (Київ), ДТГ (Москва).

Тв.: «Дві жінки з насінням» (1916), «Коні на пасовиську» (1917), «Автопортрет» (1920).

Н. О. Саєнко

Основні твори

«Дві жінки з насінням» (1916), «Коні на пасовиську» (1917), «Автопортрет» (1920).

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Бойчук Тимофій (Тимко) Львович / Н. О. Саєнко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2004. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-36202

Том ЕСУ:

3-й

Дата виходу друком тому:

2004

Дата останньої редакції статті:

2004

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

36202

Кількість переглядів цього року:

61

Схожі статті

Зіньківський
Людина  |  Том 10 | 2010
І. Д. Мироненко
Костирко
Людина  |  Том 14 | 2014
Р. І. Пастух
Костів
Людина  |  Том 14 | 2014
І. П. Токарук

Нагору