ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Біблос

«БІ́БЛОС» – бібліографічний ілюстрований часопис, що виходив із підзаголовком «Журнал бібліографії, критики і рецензій», згодом «Журнал бібліографії». Періодичність змінювалася: місячник, потім квартальник. Видавався у Нью-Йорку 1954–79 (усього вийшло 167 чисел). Мета журналу – зібрати бібліографію періоду 2-ї світової війни на укр. землях та в країнах Європи, США, а також інформувати про нові укр. видання діаспори. У «Б.» вміщувалися списки і огляди нових видань книг та періодики укр. еміграц. видавництв з різних галузей українознавства («Українські видання в часі війни: вересень 1939 – грудень 1941 рр.», «Книжкові видання, що появилися в ЗДАмерики та в Канаді (1945–1954)», «Видання календарів-альманахів, що появилися накладом Товариства “Відродження” в Арґентині», «Видання “Клюбу Приятелів Української Книжки”», «Дещо з книжкових видань Романа Рахманного» тощо). Друкувалися поетичні твори, рецензії на істор. та художню літературу, публіцистику; вміщувалися окремі статті з історії Церкви в Україні (зокрема про Львівські синоди 1891 і 1897 УГКЦ), джерелознавства історії України, історії укр. друкарства, бібліографії; подавалася хроніка культур., наук. і громад. життя укр. діаспори в США. Серед авторів – М. Бойко, Я. Рудницький; гол. ред. М. Сидір-Чарторийський.

Т. В. Добко

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Біблос / Т. В. Добко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2003. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-39829

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

2-й

Дата виходу друком тому:

2003

Дата останньої редакції статті:

2003

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Періодика

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

39829

Кількість переглядів цього року:

2

Схожі статті

Земля - моя годувальниця
Періодика  | Том 10 | 2010
С. М. Коваленко
Град Прилуки
Періодика  | Том 6 | 2006
М. Б. Товаренко

Нагору