ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Коло

«КО́ЛО» – самвидавний часопис Українського культурологічного клубу (УКК). Перше число вийшло навесні 1988. Друкували його на канцеляр. друкар. машинці, закладаючи по 10 аркушів формату А-4 матового «цигаркового» паперу та 9 листків копірки. У машинці були впаяні передані на прохання УКК від А.-Г. Горбач метал. букви ґ, є, і, ї, оскільки друкар. машинок із укр. шрифтом у СРСР не виготовляли. В «К.» був оприлюднений статут УКК без виправлень, яких домагалася київ. влада – підпорядкуватися міському відділу культури, відмовитися від проведення відкритих громад. вечорів та випуску клуб. бюлетенів. Осн. концепцію виголосив Є. Сверстюк на клуб. вечорі 12 листопада 1987 («Духовні джерела і традиції української культури»), з відповідями на запитання. Було вміщено відкритий лист УКК «Пишімо щиро, відверто, правдиво!», автор текс­­ту – В. Шевченко, до ред. г. «Радянська Україна» з приводу газет. огляду П. Вільхового «Після “Інтерв’ю з-під поли”» в номері від 6 березня 1988. Після входження УКК у повному складі у листопаді 1988 до київ. філії Укр. Гельсин. спілки випуск часопису припинився. Перший вип. «К.» опубліковано у кн. «Київська весна» (К., 2005), яка була єдиним книжк. джерелом про місію створеного політв’язнями УКК – першого в УРСР незалеж. громад. об’єднання.

О. Г. Шевченко

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Коло / О. Г. Шевченко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2014. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-4125

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

14-й

Дата виходу друком тому:

2014

Дата останньої редакції статті:

2014

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Світ-суспільство-культура

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

4125

Кількість переглядів цього року:

1

Схожі статті

Лѣтопись Екатеринославской Ученой Архивной Комиссіи
Світ-суспільство-культура  | Том 17 | 2016
С. В. Абросимова
Благовєщенськ
Світ-суспільство-культура  | Том 3 | 2004
В. А. Чорномаз
Згромадження сестер священномученика Йосафата
Світ-суспільство-культура  | Том 10 | 2010
В. Чорниш

Нагору