ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Авіаційна транспортна компанія Українська (ДП МОУ УАТК)

АВІАЦІ́ЙНА ТРА́НСПОРТНА КОМПА́НІЯ Українська (ДП МОУ «УАТК») – державне авіаційне підприємство Міністерства оборони України. Створ. у листопаді 1997 у Києві для рац. й ефектив. використання авіац. техніки й військ. майна, що вивільнилися з військ. вжитку. Тоді «УАТК» передано понад 150 повітр. суден різноманіт. типу, три аеродром.-тех. комплекси та інше майно, що дозволило організувати роботу двох філій «УАТК» у Запоріжжі і Стрию, центрів збереження і обслуговування авіац. техніки у Кривому Розі й Мелітополі, авіац.-тех. бази та тренажера з підготовки екіпажів літака Іл-76 у Запоріжжі. Має тех. базу в м. Кіншаса (Демокр. респ. Конґо). Підпр-во є однією з двох укр. компаній, уповноваж. урядом України здійснювати перевезення спец. вантажів. Літаки ДП МОУ «УАТК» працюють на ринках країн СНД, Америки, Африки, Близького Сходу, Серед. і Пд.-Сх. Азії. Беруть участь у миротвор. операціях ООН у Косово, Конґо, Судані, Сьєрра-Леоне та ін. Компанія має необхідну авіац. техніку і відповідне обладнання для організації і проведення пошук.-рятув. робіт у ході ліквідації наслідків аварій, катастроф і стихій. лих. Вертольоти типу Мі-8 протягом 2-х років виконують роботи з гасіння пожеж у Зх. Європі. Спільно з Укр. НДІ авіац. технології компанія розробила і здійснює комплексну програму утилізації авіац. техніки. Від 1998 підприємство бере участь у реалізації «Комплексної програми поетапного скорочення та ліквідації розташ. в Україні стратегіч. авіац. комплексів ТУ-95МС і ТУ-160». Компанія здійснює реалізацію на внутр. та зовн. ринках авіац. техніки та ін. майна, переданого їй МО України. Це літаки Іл-76, Ан-12, Ан-26, вертольоти Мі-8, Мі-26, авіадвигуни різних модифікацій та ін. авіац. обладнання. «УАТК» – чл. Міжнар. авіатранспорт. асоціації.

О. І. Гайдай

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Авіаційна транспортна компанія Українська (ДП МОУ УАТК) / О. І. Гайдай // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-42348

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

42348

Кількість переглядів цього року:

13

Схожі статті

Біофарма
Підприємcтва  | Том 3 | 2004
Р. О. Коляденко
Здолбунівське ВАТ Волинь-цемент
Підприємcтва  | Том 10 | 2010
Т. М. Вовчанська
Донецьке виробниче об'єднання Текстиль-контакт-Донбас
Підприємcтва  | Том 8 | 2008
М. М. Устинова

Нагору