ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Аргіліт

АРГІЛІ́Т (від грец. ἄργιλος – глина і λίϑος – камінь) – осадова кам’яноподібна глиниста порода. Утворюється внаслідок ущільнення, дегідратації та цементації глин при діагенезі та епігенезі. Від глин відрізняється густиною і нерозмокливістю, від глинистих сланців – менш чіткою шаруватістю. Характерний для складчастих областей та давніх відкладів платформ. Міститься в потужних палеозойських товщах Донбасу, мезозойських Криму та кайнозойських Карпат. Розповсюджений на всіх континентах світу і є однією з осн. складових осадових товщ. Відіграє роль природ. екрану у формуванні покладів рудних і горючих корис. копалин. Використовується як буд. матеріал.

А. Я. Радзивілл

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Аргіліт / А. Я. Радзивілл // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-43181

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

43181

Кількість переглядів цього року:

76

Схожі статті

Море друзів
Світ-суспільство-культура  | Том 21 | 2019
С. І. Болтівець, О. В. Галушко
Гуртожиток
Світ-суспільство-культура  | Том 6 | 2006
С. К. Кілессо
Буквар
Світ-суспільство-культура  | Том 3 | 2004
М. С. Вашуленко, В. В. Німчук

Нагору