ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Алмазна

АЛМА́ЗНА – місто Луганської області, підпорядковане Стахановській міській раді. Знаходиться у пд.-сх. частині області, в межиріччі Лугані та Комишувахи (бас. Сівер. Дінця), за 60 км від Луганська, за 7 км від м. Стаханов. Має автобусне сполучення з Донецьком, Харковом та ін. містами.

Залізнична ст. Стаханов. Міський транспорт – автобус. Пл. 13,3 км2. Насел. 6,2 тис. осіб (2000), переважно українці і росіяни. Засн. 1895. У той час на цих землях проводив роботи відомий геолог Л. Лутугін, під час яких було знайдено вугіл. пласт, який назвали «Алмазним», від його назви й походить назва міста. 1898 Алмазнян. АТ, очолюване бельгійцем С. Понселе, побудувало металург. завод, який 100 років був гол. підприємством міста (нині не існує). Статус міста від 1977. Осн. підприємства – ВАТ Алмазнян. завод залізобетон. шпал, ЗАТи Стаханов. холодокомбінат і Стаханов. молокозавод. Діють 3 заг.-осв. шк., амбулаторія та дит. поліклініка; б-ка, клуб, шк. мистецтв; стадіон, 2 сквери для відпочинку. Діє Свято-Казан. храм УПЦ КП. У місті встановлено пам’ятник воїнам, які загинули під час 2-ї світової війни, мемор. плиту з прізвищами металургів, які загинули у воєнні роки; бронз. бюст двічі Героя Рад. Союзу І. Михайличенка, який тут народився і жив до війни.

Г. В. Тимофєєва

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Алмазна / Г. В. Тимофєєва // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-43817

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Населені пункти

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

43817

Кількість переглядів цього року:

2

Схожі статті

Дубище
Населені пункти  | Том 8 | 2008
А. М. Дорошенко, І. А. Кузик
Назаренко
Людина  |  Том 22 | 2020
О. М. Корнієнко
Дмитрах
Людина  |  Том 8 | 2016
Д. Г. Досин

Нагору