ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Атоменергобудпроект Український проектний та конструкторсько-технологічний інститут

«АТОМЕНЕРГОБУДПРОЕ́КТ» Український проектний та конструкторсько-технологічний інститут  — наукова установа, що здійснює проектування будівництва теплових та атомних електростанцій. Підпорядк. Мін-ву палива і енергетики України. Історія Інституту розпочинається з Проект. бюро тресту «Південенергобуд», засн. 1950 в Києві, на базі якого від 1970 діяв Київ. філіал Всесоюз. інституту «Оргенергобуд», що займався плануванням будівництва в енергетиці. 1977 реорганізований у Всесоюз. проектно-конструктор. і технол. інститут з проектування будівництва атом. станцій Міністерства енергетики СРСР. Від 1992 — нинішня назва. До складу структури Інституту входять групи робочого проектування на Чорнобил. і Рівнен. АЕС, перша працювала на об’єкті «Укриття» у межах програми закриття ЧАЕС. «А.» виконує проектні роботи з організації будівництва для споруджуваних ТЕС та АЕС. Розробляє проекти виконання робіт на складних тимчас. спорудах; проекти буд. баз (інвентарні склади, майстерні, об’єкти соц.-побут. призначення тощо) для споруджуваних ТЕС і АЕС. Серед досягнень Інституту — розроблення методів потоково-швидкіс. будівництва об’єктів енергетики заг.-держ. значення — Запоріз., Придніпров., Бурштин., Ладижин. електростанції, Запоріз., Хмельн. АЕС, а також крупнобагатоблоч. монтажу буд. і технол. конструкцій (блоки вагою до 200 т) із застосуванням великовантажних вітчизн. і зарубіж. баштових та гусенич. кранів. «А.» також розробив проектну документацію для організації будівництва зарубіж. електростанцій: ТЕС в Улан-Баторі, АЕС у Козлодуї і Белені (Болгарія), АЕС у Пакші (Угорщина), АЕС у Хурагуа (Куба). «А.» — учасник ліквідації аварії на 4-му енергоблоці ЧАЕС. Фахівці Інституту виконали і запровадили проекти бетон. заводів великої потужності і стендів для збирання устаткування, що дало можливість розгорнути обсяг робіт з локалізації аварій. ділянок. Пріоритетними для Інституту є проекти, спрямовані на підвищення стану безпеки роботи електростанцій.

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2001
Том ЕСУ:
1
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Наукові центри
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
44605
Вплив статті на популяризацію знань:
27
Бібліографічний опис:

Атоменергобудпроект Український проектний та конструкторсько-технологічний інститут / В. П. Зеленяк // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-44605.

Atomenerhobudproekt Ukrainskyi proektnyi ta konstruktorsko-tekhnolohichnyi instytut / V. P. Zeleniak // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2001. – Available at: https://esu.com.ua/article-44605.

Завантажити бібліографічний опис

Івано-Франківський інститут агропромислового виробництва НААНУ
Наукові центри  |  Том 11  |  2011
М. С. Микитин
Імпульсних процесів і технологій інститут (ІІПТ) НАНУ
Наукові центри  |  Том 11  |  2011
В. М. Цуркін
Інформаційних технологій і засобів навчання Інститут НАПНУ
Наукові центри  |  Том 11  |  2011
О. М. Спірін, В. М. Дем’яненко
ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору