ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Кукрицька-Лисняк Лариса

КУКРИ́ЦЬКА-ЛИСНЯ́К Лариса (09. 08. 1937, Варшава – 05. 07. 2015, м. Нью-Йорк, США) – актриса. Дружина В. Лисняка. Разом з батьками емігрувала до Зальцбурґа (Австрія), 1949 – до Нью-Йорка. Закін. Гантер. коледж (1957), Колумбій. університет (1959; магістр з мистецтва). Театр. мистецтву навч. у дит. відділі Зальцбур. театр. та фільм. студій, продовжила у Театрі-студії Й. Гірняка та О. До­бро­вольської у Нью-Йорку, Сту­дії акторів під керівництвом Л. Страсберґа і Студії Г. Берґофа під керівництвом Ю. Гаген. Дебютувала на театр. сцені роллю Параски у п’єсі «Безталанна» І. Карпенка-Карого. Грала у виставах «Ма­ти і я» за М. Хвильовим, «За двома зайцями» М. Старицького у постановці Й. Гірняка; «Бояриня» Лесі Українки, «Мина Ма­зайло» М. Куліша, які ставила Нью-Йорк. театр. група. 1966 втілила образ Донни Анни («Камінний господар» Лесі Українки); Жінки, Марії («Голод», «Приречені» Б. Бойчука). Здійснювала художнє читання на різних укр. імпрезах, працювала дикторкою на радіо «Голос Америки», «Свобода». Грала гол. ролі у театрах на Бродвеї, зокрема у виставі «Ніч ігуани» Т. Вільямса (1962). Знімалася у телесеріалах «Лікарі» (1967–79, роль Карен Вернер), «Дороговказне світло» (1979–82, роль Сімон Морі). Ав­торка новел «The Marriage» («Ве­сілля», 1990), «Fateful Decision» («Доленосні рішення», 1994). У 2002 виступала в амер. регіон. театрі у п’єсах «Анастасія», «Ви не можете взяти його», «Убивство виходить на сцену». Зіграла у фільмі «Усе освітлено» (2005, реж. Л. Шрейбер).

Д. М. Штогрин

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Кукрицька-Лисняк Лариса / Д. М. Штогрин // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-51124

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

51124

Кількість переглядів цього року:

8

Схожі статті

Кобзар-Слободюк
Людина  |  Том 13 | 2013
Л. І. Федченко
Войцехівська
Людина  |  Том 5 | 2006
Є. С. Хлібцевич
Грядова
Людина  |  Том 6 | 2006
Я. В. Синиця

Нагору