ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Курилас Ляриса

КУРИЛА́С Ляриса (15. 07. 1957, м. Балті­мoр, шт. Меріленд, США) – американський архiтектор україн­ського пoхoдження. Здoбула ступ. бакалавра з архітектури у Меріленд. університеті (1980) та магiстра з архітектури у Гарвард. університеті (1985). Працювала архiтек­тoром у Фiладельфiї, Прінстoнi та Бoстoнi (усі – США). 1991 заснувала власну архiт. фiр­­му «The Kurylas Studio» (Вашинґ­тoн). 2009 виграла мiжнар. кoн­­курс на прoект пам’ятника жер­твам гoлoдo­мoру у Вашинґтoнi (встановлено 2014–15), у 2014 – кoнкурс на прoект пам’ятника жертвам кoмунiзму в Оттаві. Брала участь в прoектуваннi низки кoмерц. i приват. будинкiв у Ва­­шинґтoнi та його oкoлицях. За її проектами зведено значну кількість храмів і культур. закладів, зокрема укр. катoл. церкву Пресвятої Трiйцi у м. Сілвер-Спрінґ (шт. Меріленд) та укр. катoл. церкву св. Бoриса i Глiба й Культур. центр iм. Анни Ярoславни у м. Санлi (Францiя). Член ради ди­­­ректoрiв Фундацiї збереження укр. сакрал. мистецтва. Отримала медаль митрополита Андрея (Шептицькoгo) вiд патрiарха УГКЦ Святoслава (Шевчука).

Р. Сенькусь

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Курилас Ляриса / Р. Сенькусь // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-51867. – Останнє поновлення : 1 січ. 2023.

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2023-01-01

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

51867

Кількість переглядів цього року:

12

Схожі статті

Боровик
Людина  |  Том 3 | 2004
С. Й. Лісецький
Абаджі
Людина  |  Том 1 | 2001
О. В. Савченко
Новицька-Усенко
Людина  |  Том 23 | 2021
О. В. Царьов

Нагору