ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Коростовець Володимир Костянтинович

КОРОСТО́ВЕЦЬ Володимир Костянтинович (крипт. — V. de K.; 16. 07. 1888, с-ще Пересаж Черніг. пов. Черніг. губ., нині Ріпкин. р-ну Черніг. обл., за ін. даними — м. Гатчина побл. С.-Петербурга — 29. 09. 1953, Лондон) — громадсько-політичний діяч, журналіст. Походив із давнього козац. шляхет. роду (один із його предків Т. Хоростовецький служив ген. писарем у гетьмана І. Мазепи). Навч. у гімназії в Києві, С.-Петербур. університеті, від 1908 — у С.-Петербур. політех. інституті, де здобув докторат із політ. наук і міжнар. права. Від 1912 працював у МЗС Рос. імперії, зокрема приват. секр. 3-х міністрів. Після більшов. пе­­ревороту 1917 переїхав до Украї­­ни, 1918 став нач. Держ. варти Української Держави. 1919 емігрував до Поль­­щі. Був урядовцем у амер. місії Червоного хрес­­та у Варшаві, пом. військ. аташе США. Водночас дописував до числен. видань, зокрема англомов. пре­­си. 1925 переїхав до Німеччини. Брав участь у створенні Укр. наук. інституту в Берліні, співпрацю­­вав із нім. пресою. Актив. учасник гетьман. руху (із П. Скоропадським познайомив­­ся ще під час проживання у С.-Петер­­бур­­зі), ред. «Бюлетеня гетьмансь­­кої управи». Від 1930 представляв гетьман. управу в Лондоні, налагоджував зв’язки із консер­­ватив. діячами Великої Британії, виступав із лекціями і рефератами у наук. колах. 1932–34 видавав щомісячник «The Inves­­tigator», на сторінках якого вміщував статті, що знайомили чи­­тачів з історією, куль­­турою, нац.-патріот. і визв. пра­­г­­неннями українського народу, обстоював право Укра­­їни бути самост. державою у європ. співдружнос­­ті (розсилав його до ред. багатьох популяр. часописів світу та на адреси впливових держ. осіб). Під час 2-ї світової війни виступав із лекціями і доповідями про Україну у військ. частинах Великої Британії. Член ради (1948–52) і президії (1949–52) Союзу українців у Великій Британії. 1950–51 на запрошення Канад. інституту з вив­­чення закордон. справ виступав із лекціями у США та Канаді.

Рекомендована література

  1. Мірчук І. Доктор Володимир Коростовець (16. 7. 1888 — 29. 9. 1953) // Християн. голос. 1953, 29 листоп.;
  2. Си­­рота Р. Під пильним спостереженням: Британські спецслужби і українська політична еміграція в 1920–40-х рр. // Укр. думка. 2008, 15 берез.
Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2014
Том ЕСУ:
14
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Людина
Ключове слово:
громадсько-політичний діяч
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
5194
Вплив статті на популяризацію знань:
51
Бібліографічний опис:

Коростовець Володимир Костянтинович / Н. М. Сидоренко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2014. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-5194.

Korostovets Volodymyr Kostiantynovych / N. M. Sydorenko // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2014. – Available at: https://esu.com.ua/article-5194.

Завантажити бібліографічний опис

Євсевський
Людина  |  Том 9  |  2009
О. В. Шугай
Єреміїв
Людина  |  Том 9  |  2023
Д. В. Веденєєв
Єфремов
Людина  |  Том 9  |  2009
В. К. Чумаченко
ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору