ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Лазар

ЛА́ЗАР (Пухало Лев; 12. 01. 1941, поселення Леді-Лейк, провінція Саскачеван, Канада) – церковний діяч. 1968 взяв участь у заснуванні православ. монастиря у провінції Британська Колумбія (Канада), займався перекладами церк. книг. 1972 рукопоклад. у диякони РПЦ за кордоном і заснував видавництво «Synaxis Press» (розпочало вид. часописів «Canadian Orthodox Missionary», «Synaxis Theological Jour­nal»). Через суперечності у трактуванні богослов. проблематики 1980 перейшов до Вільної Серб. Православ. Церкви, 1981 рукопоклад. у сан священика; 1988 – до Церкви Істинно-Православних Християн Греції, возвед. у архімандрити. Від 1990 – у юрисдикції новоствор. Священ. Мілан. Синоду (рукопоклад. на єпископа Ванкуверського), разом із яким 1994 приєднався до УПЦ КП і був возвед. патріархом Володимиром (Романюком) у сан архієпископа Оттавського і Канадського. 2002 ви­йшов із юрисдикції УПЦ КП і перейшов до Православ. Церкви Америки (із визнанням архі­єрейства але без призначення на єпископ. каф.).

Л. Г. Рева

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Лазар / Л. Г. Рева // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-52932

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

52932

Кількість переглядів цього року:

2

Схожі статті

Антоній
Людина  | Том 1 | 2021
В. М. Морущак
Дубравський
Людина  | Том 8 | 2008
Д. А. Парубець
Ґерус
Людина  |  Том 7 | 2007
М. Г. Железняк

Нагору