ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Левицька Олена Омелянівна

ЛЕВИ́ЦЬКА Олена Омелянівна (1873, с. Ожи­дів Золочів. пов., нині Буського р-ну Львів. обл. – 20. 03. 1968, США) – промисловець, громадська діячка. Почес. чл. Союзу українок Америки. Підприємниц. діяльність розпочала 1893 у Варшаві, де в одного з родичів була ф-ка хім. виробів. 1908 переїхала до Львова, разом із братом О. Левицьким заснувала ф-ку хім. виробів «Зоря» (серед її продукції була паста для взуття «Елегант», що користувалася знач. попитом серед українців Галичини). До 1-ї світової війни ф-ка мала свої приміщення у Львові: спочатку на вул. Городоцька, а від 1910 – на вул. Кордецького (нині вул. Олени Степанівни), № 51. Також «Зоря» випускала синьку для прання білизни, шев­ський віск і смолу, вазелін, мастику для підлоги. Свою продукцію фірма «О. Левицька і С-ка» часто експонувала на пром. ви­ставках у Львові та поза його межами. Рекламні малюнки у львів. періодиці окремої продукції підприємства виконували профес. художники (М. Осінчук, Р. Чорній та ін.). Член управ Союзу укр. купців та Союзу укр. купців і промисловців. З нагоди 65-літ. ювілею Л. у «Нар. домі» у Львові 1938 відбулося урочисте святкування. Після 2-ї світової війни емігрувала до США, де мешкала у м. Клівленд (шт. Огайо). Брала участь у громад. житті укр. діаспори.

Р. М. Яців

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Левицька Олена Омелянівна / Р. М. Яців // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-53735

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

53735

Кількість переглядів цього року:

5

Схожі статті

Куцин
Людина  |  Том 16 | 2016
В. М. Цибенко
Аннєнков
Людина  |  Том 8 | 2008
А. П. Левицький
Ізвеков
Людина  |  Том 11 | 2011
Г. М. Лебідь

Нагору