ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Лісівнича Академія Наук України

ЛІСІВНИ́ЧА АКАДЕ́МІЯ НАУ́К УКРАЇ́НИ – науково-методичний та координаційний громадський центр, що працює у галузях лісівництва, лісоексплуатації, технології деревооброблення й економіки лісового комплексу. Засн. 1993. Вищим керів. органом є Заг. збори членів; у період між ними діяльністю Академії керує Президія. Президент – Ю. Туниця. У структурі Академії – бюро Президії (Львів) та регіонал. відділ.: Зх. (Львів), Центр. (Київ), Сх. (Харків), Пд. (м. Алушта). У її складі – 65 академік та 95 чл.-кор. Створ. з метою об’єднання зусиль учених і практиків ліс. ком­плексу для розвитку лісівн. та лісоінж. справи, налагодження співпраці між лісівн. практикою та наукою, охорони й примноження ліс. багатств, пропагування рац. і планомір. використання ліс. ресурсів. Осн. завданнями є сприяння проведенню фундам. дослідж. з проблем теорії лісівництва й агролісомеліорації, лісокористування та економіки ліс. комплексу; організація ведення ліс. господарства на принципах наближеного до природи лісівництва; сприяння розробленню і впровадженню програм поліпшення екол. ситуації, охорони природи через формування нац. природ. заповідників, парків та лісопарків; вирішення проблем лісовідновлення і лісорозведення, пошук ефектив. шляхів збільшення лісистості держави; обґрунтування концепції переходу на невиснажливе користування лісом, запровадження плантац. насаджень, т. зв. енергет. плантацій для продукування знач. обсягів дерев. фітомаси за відносно короткі терміни; сприяння розробленню прогресив. методів виробництва та застосування у ліс. госп-ві і ліс. промисловості нових методів досліджень. Видає «Наукові праці Лісівничої академії наук України». Для відзначення вчених за вагомий внесок у розвиток лісівн. науки Академія започаткувала нагруд. знак «Видатний вчений-лісівник України».

Літ.: Лісівнича академія наук України. Л., 2010.

Г. Т. Криницький, Ю. М. Дебринюк

Рекомендована література

  1. Лісівнича академія наук України. Л., 2010.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Лісівнича Академія Наук України / Г. Т. Криницький, Ю. М. Дебринюк // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-55626

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

17-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Наукові центри

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

55626

Схожі статті

Географії Інститут
Наукові центри  | Том 5 | 2006
В. П. Палієнко

Нагору