ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Луганський проектно-технологічний інститут машинобудування

ЛУГА́НСЬКИЙ ПРОЕ́КТНО- ТЕХНОЛОГІ́ЧНИЙ ІНСТИТУ́Т МАШИНОБУДУВА́ННЯ («ЛуганськПТІМаш») – комплексна установа з вивчення проблем впровадження нових прогресивних технологічних процесів, комплексної механізації і автоматизації виробництва, проектування нових машини і механізмів, освоєння і випуску нової продукції. Підпорядк. Мін-ву пром. політики України. Діяв 1961–2014 у Луганську. Від 1994 – ВАТ. Осн. напрями наук.-тех. та проектно-конструктор. діяльності: створення технол. обладнання для виробництва литва методом ва­­куумно-плівк. формування; розроблення та впровадження прогресив. технологій у гальваніч. виробництві; створення комплексу обладнання для регенерації відпрацьованих електролітів та розчинів, що використовують у гальваніч. та фарбовому виробництвах; роботи у галузі АСК; створення обладнання для виробництва зварних конструкцій. Роботи Інституту впроваджено на понад 300 підприємствах, співроб. отримали 472 автор. свідоцтва на винаходи. 1988 створ. НВО у складі трьох установ – Всесоюз. н.-д. проектно-технол. інституту вагонобудування («ВНІПТІвагон») із дослід. заводом, інститутів «Луганськ­ПТІМаш» і «ХарківПТІМаш». У часи перебудови в Інституті скорочено понад 80 % відділів. 1994 працівників «ЛуганськПТІМашу» відзначено Державною премією України за створення технології електроероз. обробки металу. 2013 Інститут надавав такі послуги: технологія і устаткування різних видів захис. покриттів; проектні роботи (технол. частина, гальванічне виробництво, механоскладал.); полімерне порошк. напилення; електроіскр. зміцнення інструменту й оснащення; електроероз. відновлення зношених деталей; виробництво деталей з пластмас; виготовлення металоконструкцій (ґрати, двері, ворота), підставок під телерадіоапаратуту і журнал. столиків (метал/скло), а також предметів для ванних кімнат. Кількість працівників 1997 – 169, 2013 – 59 осіб. З поч. воєн. дій на Сх. України Інститут припинив діяльність.

А. В. Бадер, О. А. Забудкова

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Луганський проектно-технологічний інститут машинобудування / А. В. Бадер, О. А. Забудкова // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2017. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-58995

Том ЕСУ:

18-й

Дата виходу друком тому:

2017

Дата останньої редакції статті:

2017

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

58995

Кількість переглядів цього року:

4

Схожі статті

Біохімії Інститут ім. О. Палладіна НАНУ
Наукові центри  | Том 3 | 2004
В. І. Назаренко
Водних проблем і меліорації Інститут НААНУ
Наукові центри  | Том 5 | 2024
А. С. Загайчук, І. І. Калантиренко

Нагору