Малогрибовицьке поселення
МАЛОГРИБО́ВИЦЬКЕ ПОСЕ́ЛЕННЯ — археологічна пам’ятка. Відкрите на поч. 20 ст. в урочищі Чорна Гора на пд.-зх. околиці с. Малі Грибовичі (нині Жовків. р-ну Львів. обл.), найповніше його дослідив 1933–34 М. Смішко. У ході розкопок на пл. 1200 м2 виявлено енеоліт. поселення, що належало носіям лійчастого посуду культури. Розкопано понад 20 жител (напівземлянки з глиняними печами), госп. ями, знайдено знаряддя праці з каменю, кременю та кістки, глиняний посуд. Енеоліт. поселення датов. 3050–2600 рр. до н. е. Траплялися також окремі артефакти волин.-люблін. культури та трипільської культури. У часи Київ. Русі тут існувало невелике городище (зафіксов. сліди воріт і госп. яму), серед знахідок — знаряддя праці, посуд 12–13 ст.
Рекомендована література
- Смішко М. Ю., Пелещишин М. А. Поселення культури лійчастого посуду в с. Малі Грибовичі <a class="my-tooltip" href="article-59597">Львівської області</a> // Мат. і дослідж. з археології Прикарпаття і Волині. Вип. 4. 1962;
- Гавінський А. Поселення культури лійчастого посуду в Малих Грибовичах // Там само. Вип. 13. 2009;
- Гавінський А., Пастеркєвіч В. Археологічні пам’ятки культури лійчастого посуду на території України. 2016 (усі — Львів).