ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Міжнародний центр електронно-променевих технологій

МІЖНАРО́ДНИЙ ЦЕНТР ЕЛЕКТРО́ННО-ПРОМЕНЕ́ВИХ ТЕХНОЛО́ГІЙ (МЦ ЕПТ) Засн. 1994 у Києві на базі відділу електронно-променевої технології Інституту електрозварювання НАНУ. Осн. напрями діяльності: фундам. та приклад. дослідж. процесів випаровування речовин електрон. променем у вакуумі; розроблення технологій отримання нових матеріалів та захис. покриттів застосуванням електронно-промен. випаровування та конденсації; створення та виготовлення нового електронно-промен. обладнання, починаючи від розроблення та вивчення їхнього хім. складу, структури та властивостей. МЦ ЕПТ досяг міжнар. визнання як у галузі розробок та дослідж. нових варіантів аморф., нанокристаліч., дисперсно-зміцнених, шаруватих, пористих матеріалів та захис. покриттів, так і в реалізації технол. процесів й експерим. зразків електронно-промен. обладнання. Фахівцями Центру вивчено й розроблено електронно-промен. гібридні нанотехнології осадження неорган. речовин і дискрет. метал. нанорозмірних (10–50 нанометрів) часток металів (Ag, Cu, Fe, Pd та ін.) на поверхні орган. та неорган. порошків і гранул з метою розширення спектра їхніх функціонал. властивостей та виробів з їхнім використанням (медицина, екологія, приладобудування, харч. добавки тощо); створ. градієнтні термобар’єрні покриття для захисту лопаток газотурбін. двигунів на замовлення вітчизн. та закордон. підприємств. МЦ ЕПТ проводить дослідж. над створенням матеріалів та напівфабрикатів різного призначення, зокрема керам., композиц. матеріалів для роботи при т-рі понад 1600 °С; метал. та металокерам. мікро- та наношаруватої фольги; консолідов. або дискрет. наноструктур вуглецю і його сполук, консервованих у твердій або рідкій, за необхідності вилученій, матриці наноструктур (частинок) різних речовин; магніт. нанорідин, носіїв каталізаторів та пристроїв для каталізу; фільтрів; біоімплантантів. Засн. і перший дир. — Б. Мовчан, від 2003 дир. — К. Яковчук.

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2023
Том ЕСУ:
20
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Світ-суспільство-культура
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
65152
Вплив статті на популяризацію знань:
61
Бібліографічний опис:

Міжнародний центр електронно-променевих технологій / О. М. Корнієнко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2018, оновл. 2023. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-65152.

Mizhnarodnyi tsentr elektronno-promenevykh tekhnolohii / O. M. Korniienko // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2018, upd. 2023. – Available at: https://esu.com.ua/article-65152.

Завантажити бібліографічний опис

Ікебана
Світ-суспільство-культура  |  Том 11  |  2011
Т. В. Надбережна
Ілля Муромець
Світ-суспільство-культура  |  Том 11  |  2011
В. В. Мараєва
Інкубація
Світ-суспільство-культура  |  Том 11  |  2011
Є. М. Білецький, О. М. Байдевлятова, О. Б. Артеменко, Г. І. Бабаєва, В. Д. Броварський, О. М. Третяк
ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору