ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Мистецький інститут художнього моделювання та дизайну ім. С. Далі

МИСТЕ́ЦЬКИЙ ІНСТИТУ́Т ХУДО́ЖНЬОГО МОДЕЛЮВА́ННЯ ТА ДИЗА́ЙНУ ім. С. Далі Засн. 1992 у Києві на базі нар. університету «Дизайнер» як приват. Мист. коледж худож. моделювання та дизайну. 1995 створ. дизайн-студію для дітей шкіл. віку, 1997 організовано профес. курси дизайну і комп’ютер. графіки для дорослих. 2000 коледж став базовим навч. закладом громад. організації «Конфедерація дизайнерів і стилістів України». 2004 перетворено на Мист. інститут худож. моделювання та дизайну (4-й рівень акредитації), від 2007 — ім. С. Далі. Від 2011 здійснює підготовку за спеціальностями освіт.-кваліфікац. рівнів «бакалавр», «спеціаліст», «магістр», а також іноз. громадян на підготов. відділенні. Спеціалізації: «дизайн реклами та комп’ютер. графіки», «дизайн середовища», «ди-зайн одягу та аксесуарів», «дизайн стилю», «дизайн зачіски та макіяжу», «мистецтвознавство». Впроваджено досягнення фін., нім. і прибалтій. дизайнер. шкіл, інновац. підходи до підготовки фахівців з дизайну та мистецтво­знавства — поєднання класич. академ. школи худож. майстерності з креатив. формами майстер-класів, твор. майстерень, семінарів, практики та стажування студентів у студіях відомих дизайнерів, на провід. підприємствах України та зарубіжжя, участь у фестивалях, конкурсах, виставках і показах моди. Інститут проводить Всеукр. конкурс дизайнерів одягу «Криштал. силует» (від 2002), благодій. дит. конкурс образотвор. мистецтва «Яскрава палітра» (від 2003), фестиваль реклами «REKS» (від 2005, спільно із Союзом рекламістів України), круглий стіл «Мист. освіта в правовому полі» (2009, за підтримки Комітету ВР України з питань науки і освіти), Всеукр. наук.-практ. конф. «Тенденції розвитку вітчизн. дизайну та дизайн-освіти у вимірах часу» та «Мистецтво і дизайн: традиції, пошук, перспективи» (за підтримки Інституту пед. освіти і освіти дорослих НАПНУ), Всеукр. благодій. конкурс соц. реклами «Анти-СНІД» (під патронатом мерії Києва; усі — від 2011), студент. олімпіаду з дизайну (від 2012). Від 2006 видає зб. наук. праць «Мистецька освіта: зміст, технології, менеджмент», ж. «ART-бум». На заоч. і денній формах навчаються 557 осіб (2018). Інститут закінчили бл. 1500 студентів; випускники — відомі дизайнери-модельєри, переможці всеукр. і міжнар. конкурсів дизайнерів, стилісти, дизайнери інтер’єру та комп’ютер. графіки. Серед викл. — С. Алексєєва, А. Крав­ченко, В. Орлов, Л. Оружа, М. Селівачов. Ректор — О. Фурса (від 1992).


Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2018
Том ЕСУ:
20
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Наукові центри
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
65379
Вплив статті на популяризацію знань:
39
Бібліографічний опис:

Мистецький інститут художнього моделювання та дизайну ім. С. Далі / М. Р. Селівачов // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2018. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-65379.

Mystetskyi instytut khudozhnoho modeliuvannia ta dyzainu im. S. Dali / M. R. Selivachov // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2018. – Available at: https://esu.com.ua/article-65379.

Завантажити бібліографічний опис

Вндіхімпроект
Наукові центри  |  Том 4  |  2023
С. Є. Онищенко
Вуглехімічний інститут Український державний науково-дослідний
Наукові центри  |  Том 5  |  2006
М. І. Рудкевич
Донецька державна музична академія iм. С. Прокоф’єва
Наукові центри  |  Том 8  |  2008
Т. В. Тукова
ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору